به گزارش صبح توس؛ سردار هاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) ظهر امروز در دهمین اجلاسیه استانی مجمع بسیجیان که در مرکز آموزشی امام رضاعلیه السلام مشهد و با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، جمعی از مدیران و نخبگان بسیجی در اقشار مختلف برگزار شد اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظله) در سخنرانی خود به مناسبت رحلت امام خمینی(ره)، هفت توصیه داشتند که شش تای آن ها با نگذارید شروع شد از این رو درخواست داریم تا همانند گذشته تمام بسیجیان این منویات حضرت آقا را به درستی مطالعه و در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند نگذارید از انقلاب هویت‌زدایی کنند و حقیقت انقلاب را واژگون کنند و دوم اینکه نگذارید یاد امام(ره) را در تحریف و کمرنگ کنند؛ تمامی این منویات می تواند یک دستور کار برای جلسات اختصاصی نخبگان و خواص باشد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: همچنین مقام معظم رهبری فرمودند نگذارید رگه های ارتجاع نفوذ کند و جاگیر شود و نگذارید جنگ روانی در کشور تاثیر بگذارد و دروغ و فریب و جنگ روانی دشمن را افشا کنید همچنین در ادامه سخنانشان فرمودند نگذارید وانمود کنند کشور به بن بست رسیده است؛ از این رو حتما باید در خصوص این فرمایشات تامل و مطالعه صورت گیرد.

سردار غیاثی ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه جهاد تبیین در سپاه امام رضا(ع)، گفت: هنگامی که موضوعات مختلف را در قرارگاه جهاد تبیین بررسی می کنیم شاهد آنیم که تمامی تدابیر را حضرت آقا نسبت به فرمایششان بیان کرده اند و نیازی نیست که ما جای دوری دنبال آن بگردیم.

وی یادآور شد: برادران و خواهران ما در کارگروه های مجمع بسیجیان دلسرد نشوند که جلسات و مصوبات جلسات آن ها بی ثمر است و جنبه عملیاتی نمی گیرد قطعا در صورت نیاز حتما از این نظرات و تصمیمات در قسمت ها و کارگروه های مختلف استانی با حضور مسئولان مختلف استفاده خواهیم کرد و جنبه عملیاتی به خود می گیرند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطر نشان شد: ما در سپاه هیچگاه سعی نکرده ایم که انفعالی عمل کنیم و همیشه تلاشمان بر این بوده است که در موضع فعال باشیم در همین خصوص هرجا ببینیم مصوبات هیئت های اندیشورز و کارگروه های مختلف مفید است و امکان عملیاتی کردن آن وجود دارد بدون هیچ گونه اغماز و تعصب حتما از آن ها استفاده می کنیم و با دستگاه های مختلف در میان می گذاریم.

سردار غیاثی افزود: سپاه هرجا نیاز بوده ورود داشته است و به کمک دولت‌ها آمده است همانطور که در دولت گذشته علی رغم نگاه متفاوتی که به مسائل به ویژه در خصوص موضوعات ارزشی داشتیم، آنجایی که مدیر دلسوزانه تلاش می کرد، سیاسی نبود، تدابیر مقام معظم رهبری را رعایت می کرد و از خط قرمزها عدول نمی کرد، ما در سپاه مخلصانه کمک آن مدیر می آمدیم زیرا در اینجا منافع مردم درمیان است.

وی بیان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرومودند اگر امروز جمهوری اسلامی در عرصه هایی به توفیقاتی دست یافته است به دلیل مشارکت مردم بوده است علاوه بر آن ایشان می فرمایند اگر امروز ما در کشور امنیت پایدار داریم به دلیل مشارکت مردم در قالب بسیج است همچین اگر امروز در عرصه هسته ای پیشرفت کرده ایم به این خاطر است که دانشمندان ما پیش از اینکه به دستاوردهایشان افتخار کنند، به بسیجی بودنشان افتخار می کنند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تاکید کرد: قالب بسیج در یک انسجام تعریف شده در عرصه های مورد نیاز انقلاب می تواند این همگرایی و هم افزایی را به وجود آورد که انسان ها و گروه های مختلف فارغ از هرگونه تفرقه در قالب بسیج خروجی در طراز انقلاب را داشته باشند.

انتهای پیام/