امین کوشکی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با صبح توس؛ با اشاره به تصویب طرح شفافیت قوای سه‌گانه در مجلس اظهار داشت: در همه عرصه‌ها باید شفافیت همراه با عقلانیت باشد و برخی مسائل کلان که با امنیت کشور گره‌خورده است از این قاعده مستثنی شود.

وی با اشاره به اینکه شفافیت موضوعی است که همواره یکی از مطالبات عمومی بوده و نباید مورد غفلت قرار گیرد تأکید کرد: شتاب‌زدگی در خصوص شفافیت خود می‌تواند باعث برخی حفره‌های شود که در آینده هزینه‌های زیادی را برای تأمین امنیت کشور در پیدا داشته باشد.

کوشکی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که در خصوص تصویب طرح و بازگشت آن برای اصلاح از سوی شورای نگهبان مطرح است تبیین رسانه‌ای آن است تصریح کرد: عدم اقناع افکار عمومی می‌تواند موضوع را به‌گونه‌ای مطرح کند که این طرح از دستور کار خارج‌شده درصورتی‌که فقط برخی از ایرادات است که توسط شورای نگهبان مطرح‌شده و برای اصلاح برگشت داده‌شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه برخی مسائل هیچ‌گاه قابلیت رؤیت توسط عموم را ندارند ادامه داد: البته این موضوع نباید بهانه‌ای شود که موضوعات دیگر نیز از دسترس عموم خارج شوند.

وی بابیان اینکه برخی از این هیاهوها تنها کاربردهای انتخاباتی دارد افزود: نباید موضوع مهمی مانند شفافیت مورد سوءاستفاده انتخاباتی قرار گیرد و به‌صورت ابتر باقی بماند.

اتهای پیام/