محمدرضا محسنی ثانی، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون طرح شفافیت قوای سه‌گانه اظهار کرد: از جمله مسائل مهمی که حق مردم است و تا به حال نیز مغفول مانده و به آن پرداخته نشده بود همین موضوع شفافیت آرا یا شفافیت قوای سه‌گانه است.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از مجلس شورای اسلامی نمایندگان به این مهم پرداخته‌اند و با استقبال مردم روبرو شده است افزود: امیدواریم شفافیت تا جایی که می‌تواند و امکان دارد و البته به مسئله امنیت نظام لطمه‌ای وارد نمی‌شود در ابعاد مختلف و وسیع پیگیری شود.

این نماینده سابق مجلس گفت: وجود برخی تبصره‌ها و استثناء شدن برخی مسائل مورد بررسی مجلس از موضوع شفافیت طبیعی است و نمی‌توانیم برخی از آمارها و بودجه‌ها را به خصوص مسائل سیاسی و امنیتی را به دلیل سوء استفاده های دشمن کاملا در معرض قرار بدهیم.

وی افزود: چیزی که واضح است در بخش زیادی از موضوعات، شفاف بودن نباید استثناء قلمداد شود.

محسنی ثانی ادامه داد: افکار عمومی نسبت به این استثنائات طرح شفافیت قوای سه گانه قانع نشده است و باید مطالبه شود تا از این وضعیت خارج شود.

وی افزود: متأسفانه افرادی هنوز مایل نیستند که دریافتی‌ها، عملکردها و رفتارها در معرض دید افکار عمومی و شفاف باشد لذا باید قضیه تبیین شود.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در قوای سه‌گانه نهادهایی وجود دارند که نمی‌توانند شفاف باشند ولی نباید بهانه‌ای برای شفافیت سایر نهادها بشوند و در این چارچوب قرار نگیرند و از طرفی نباید دامنه طرح شفافیت قوا به دلایل مبهم محدود شود.

انتهای پیام/