به گزارش صبح توس؛ سعید شفیعیان در خصوص وضعیت نیرو و امکانات اداره محیط‌ زیست در برابر تهدیدات و معضلات زیست‌محیطی خواف در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: حقیقت این است که بین ظرفیت نیرو امکانات تجهیزات و اعتبارات در برابر تکالیف و وظایفی که قانون در بخش‌های مختلف حفاظت آب، خاک، هوا، تنوع زیستی و سایر شئون محیط‌ زیست بر دوش این اداره است، تناسبی دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: کمبودها ملموس و غیرقابل کتمان است و این اداره برای رفع این کمبودها اقدام جبرانی انجام می‌دهد.

شفیعیان گفت: بخش زیادی از این کمبودها را با تلاش مضاعف کاری کارکنان و استفاده از ظرفیت‌های مشترک سایر نهادها و قوای دولتی جبران می‌کنیم.

وی افزود: در اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری یگان موتوری این اداره با سه دستگاه موتور تریل که مجهز به سیستم ردیابی ماهواره‌ای هستند، تقویت شد و همچنین در خصوص تامین خودرو نیز با توجه به قول مساعد مدیر کل متبوع در صورت اختصاص خودروی جدید به خراسان رضوی، شهرستان خواف در اولویت تجهیز به‌ جهت خودرویی قرار گرفته‌ که امیدواریم خبر امیدبخش آن را به زودی ابلاغ کنیم.

سرپرست اداره حفاظت محیط‌ زیست خواف گفت: در همین راستا استخدام یا تکمیل چارت اداری شهرستان به کارشناس حقوقی نیز پیگیری می‌شود.

شفیعیان برنامه‌ریزی برای حفاظت مشارکتی و مردمی را نیز به‌ عنوان یک اصل شناخته‌ شده در سراسر جهان ذکر کرد و گفت: مردم اولین و بهترین محیط‌بانان عرصه‌هایی هستند که در آن زندگی می‌کنند و البته جلب مشارکت آن‌ها نیاز به برنامه‌ریزی، بسترسازی و همکاری سایر بخش‌های مرتبط دارد و این امر نیز از جمله اقدام‌های این اداره در راستای حفاظت همه‌جانبه محیط‌ زیست خواهد بود.

عرصه یک میلیون هکتاری خواف با مناطق تحت حفاظت محیط‌ زیست به نام‌های و منطقه شکارممنوع مرزی در جنوب شرقی خراسان‌ رضوی واقع است.

انتهای پیام