به گزارش صبح توس؛ رسیدگی به مشکلات جاده ای از خواسته های دیرینه ساکنین و مردم در شهر و روستاهای رشتخوار است،  تردد بالای روزانه هزاران تریلی در روز در مسیر خواف، رشتخوار، تربت حیدریه در این مسیر کم عرض علاوه بر حوادث جاده ای متعدد، زیر ساخت های راه و مسیرهای ارتباطی رشتخوار را آسیب دیده کرده است.

محمود زارع یکی از شهروندان ساکن شهر رشتخوار در گفت و گو با  خبرنگار ما تاکید بر اینکه آسفالت مسیر رشتخوار به تربت حیدریه از کیفیت بسیار پایینی هم اکنون برخودار است، اظهار داشت: متاسفانه علاوه بر سرعت کند رسیدگی به دوبانده شدن مسیر رشتخوار، تربت حیدریه وضعیت جاده کنونی رشتخوار به تربت حیدریه علی الخصوص از روستای باسفر به سمت تربت حیدریه دست اندازهای متعددی دارد که آسیب جلوبندی وسایل نقلیه سبک و هزینه بردار بودن آن را برای مردم منطقه به همراه دارد.

وی ضمن درخواست از رسیدیگی مسئولان بیان داشت: مردم امروز خواستار تسریع در روند اجرایی شدن پروژه دوبانده شدن محور رشتخوار به تربت حیدریه هستند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر احمدپور نماینده خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با  گفت:  از محل اعتبارات سفر استانی رئیس جمهور به استان خراسان رضوی در نوروز امسال، ۶۰۰ میلیارد تومان برای ترمیم و تکمیل راه های در رشتخوار اختصاص یافته، که اجرای این مصوبه از طرف دولت با جدیت هم اکنون در حال پیگیری است.


نماینده خواف و رشتخوار در ادامه تصریح کرد: با این رقم بخش قابل توجهی از اعتبار مورد نیاز برای اجرای مسیر دوم جاده خواف - رشتخوار تامین می شود و اکنون ما پیگیر تخصیص به موقع این اعتبارات هستیم.

وی اظهار کرد: همچنین مصوبات خوبی در سفر رییس جمهور به خراسان رضوی برای حوزه های آب، برق و احیای قنوات شهرستان رشتخوار مصوب شده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: تلاش داریم از ظرفیت نهادهای حمایتی مثل بنیاد علوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و نیز بخش معادن برای توسعه زیرساخت های عمرانی رشتخوار استفاده کنیم.

حجت الاسلام احمدپور در بخش دیگر در رابطه با موضوع گاز رسانی به روستاهای فاقد گاز در بخش جنگل اشاره کرد و اذعان داشت: هم اکنون با پیگیری های صورت گرفته 8 روستای باقی مانده و فاقد نعمت گاز در طرح گازرسانی شرکت گاز استان قرار گرفته اند، که امیدواریم به زودی شاهد پایان یافتن موضوع حل مشکلات مردم عزیز در این منطقه در رابطه با بهرمندی از نعمت گاز باشیم.

وی در ادامه افزود: علاوه بر تخصیص اعتبار به دانشگاه پیام نور رشتخوار، مبلغ 5 میلیارد تومان به مجموعه آموزش و پرورش رشتخوار برای نوسازی و بهینه سازی و امکانات آموزشی آن تعلق گرفت.

حجت الاسلام احمدپور در ادامه به پیگیری های جدی در حوزه آب شرب در روستای دارای مشکل اشاره کرد و یادور شد: در این رابطه اقدامات خوبی صورت گرفت در رابطه با روستاهایی همانند سعادت آباد و مشکلات چندین روستای همجوار این روستا که دچار مشکل آب شرب بودند و همچنین مشکلات آب شرب مردم در بخش جنگل کارهای نسبتا مناسبی انجام شد، که بازهم انشالله کارهای جدی تر در این رابطه پیگیری خواهد شد، که انشالله این موضوع همچنان استمرار داشته باشد.

وی همچنین به موضوع انتقال آب از خلیج فارس و آغاز عملیات اجرایی این طرح اشاره کرد و در این رابطه گفت: طبق اعلام کارشناسان این طرح در محدوده شهرستان خواف، از معادن سنگ آهن سنگان تا گیسور به طول 138 کیلومتر در حال اجرا ست و با بهره برداری از این پروژه، آب مورد نیاز صنایع فولادی تامین می‌شود ونیاز به انتقال آب چاه‌های  کشاورزی به معادن نیست، همچنین برداشت آب از سفره های آب زیر زمینی کاسته می شود.