محمد فیض عارفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح‌توس؛ اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی یک جشنواره ملی است که هر ساله توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و به منظور آشنایی مردم با فرهنگ و سیره اهل بیت عصمت و طهارت و با محوریت شخصیت و سیره امام هشتم(ع) برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های این جشنواره این است که به گونه ای برنامه ریزی شده تا تمامی اقشار و در تمامی سنین بتوانند در این جشنواره شرکت کنند و لذا از کودکان پیش دبستانی تا افراد مسن و بزرگسال امکان شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی را دارند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر در ادامه تصریح کرد: همچنین تنوع روش های شرکت در مسابقه همچون بخش های فردی و یا خانوادگی و نیز امکان شرکت به صورت مسابقه نقاشی، تهیه کلیپ، پویش و چهارگزینه ای جذابیت خاصی به این جشنواره داده است.

وی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره علاوه بر اینکه باعث ترویج فرهنگ مطالعه می شود شرکت کنندگان را با سیره و سبک زندگی ائمه اطهار و به ویژه حضرت امام رضا(ع) آشنا می کند، اذعان کرد: به خانواده ها توصیه می کنیم هر ساله فرزندان خود را به شرکت در این جشنواره تشویق و به همراه آنان به صورت خانوادگی در این جشنواره ملی شرکت کنند.

فیض عارفی به آمار شرکت کنندگان شهرستان های کاشمر و کوهسرخ در یازدهمین دوره این جشنواره اشاره کرد و افزود: در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که در سال ۱۴۰۰ برگزار شد ۱۶۰۶ نفر از اقشار مختلف مردم کاشمر و کوهسرخ در بخش های مختلف آن و به صورت خانوادگی و فردی شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره ۳۶ نفر از شرکت کنندگان کاشمری به عنوان برگزیده انتخاب شدند که ۳۱ نفر از آن ها به صورت فردی و ۵ نفر دیگر در قالب خانوادگی در دو خانواده ۲ و ۳ نفره شرکت کرده بودند، عنوان کرد: همچنین در بین شرکت کنندگان شهرستان کوهسرخ نیز ۱۱ نفر به صورت فردی در این جشنواره به عنوان برگزیده انتخاب شدند که هدایای این برگزیدگان به همراه لوح تقدیر با امضای مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی به آن ها تقدیم شد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر با تاکید بر اینکه مراسم تقدیر از برگزیدگان این جشنواره در محل کتابخانه عمومی شهید مدرس کاشمر برگزار شد، تشریح کرد: از همه مردم دعوت می کنیم در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که در سال جاری برگزار خواهد شد نیز شرکت کنند.

انتهای پیام/