به گزارش صبح توس؛ غلامرضا مقیسه امام جمعه سبزوار در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه طرح عادلانه سازی یارانه ها و تحول اقتصادی می تواند به کمک معیشت مردم و ارتقای اقتصاد کشور بیاید اظهارداشت: مردم و اصناف با کمک دولت در مدت کوتاه می توانند ثمرات خوبی را برای کشور به بار بیاورند.

وی با اشاره به اینکه دولت با این تصمیم خود گام بزرگی برای احیا اقتصاد و پیشرفت نظام اقتصادی کشور برداشت افزود: تصمیم شجاعانه دولت نیاز به کمک تمام دستگاهها دارد تا به موفقیت چشم گیر برسد.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی ونمایندگان مجلس با تسریع در اصلاح قوانین پیچیده و رفع موانع قانونی پیشرفت کشور را رقم می زنند افزود:  انسجام هرچه بیشتر مجلس با دولت می تواند کشور را به موفقیت های بزرگتری برساند.
امام جمعه سبزوار همچنین با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) و اشاره به سیره اقتصادی این امام بزرگوار و انصاف ورزی در تعاملات گفت: بازاریان رعایت انصاف را در تعاملات و تبادلات خود با مردم داشته باشند چرا که رعایت این اصل موجب تقرب به خدا می شود.
وی  با بیان اینکه در حال حاضر چالش گندم به معضل جهانی تبدیل شده اظهار داشت: عمده کشورهای تولید کننده گندم با جلوگیری از صادرات این محصول استراتژیک و حفظ ذخایر این محصول برای حود بر این چالش دامن زده اند.

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: دولت سیزدهم ضمن تاکید بر موضوع خودکفایی در مساله گندم، تدابیر لازم را در مورد تامین بخشی ار گندم مورد نیار کشور اندیشیده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد

انتهای پیام/