به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن کوثری استاد حوزه علمیه بعد از ظهر دیروز در یادواره شهدای روحانی شهرستان سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر فضای جامعه تحت تاثیر درگیری های فراوان قرار گرفته است اظهارداشت: در درجه اول وظیفه علماست که اذهان جامعه را از این درگیری ها نجات دهند تا در گام بعدی جامعه به سمت صلاح وخیر حرکت کند.
وی با اشاره به اینکه این مهم‌ترین کار برای پایان این درگیری های ذهنی حرکت محکم وموثر در حوزه جهاد تبیین است ادامه داد: در روزگاری که جامعه تحت تاثیر بمباران خبری قرار داد این علما ونخبگان جامعه هستند که باید پای در عرصه جهاد بگذارند و این امر واجب را انجام دهند.
کوثری با اشاره به اینکه جهاد تبیین به عنوان فریضه ای است که توسط ولی فقیه بر همگان واجب شده تاکید کرد: کم کاری در حوزه تبیین  بی‌تفاوتی نسبت به جنگی همه جانبه است که دشمن علیه اسلام وانقلاب ایجاد کرده است واین خود به نوعی سرپیچی از دستور ولی فقیه زمان است.
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه روحانیت باید پیشگام این اقدام باشد تصریح کرد: جنس کار روحانیون روشنگری و تبیین مسائل وشبهاتی است که توسط دشمنان در جامعه ایجاد می شود.
کوثری با اشاره به سخن رهبری مبنی بر در پیش بودن خرمشهر ها ابراز کرد: نیازمند یک حرکت جمعی در تمامی حوزه ها خصوصا در زمینه علم و دانش هستیم تا خرمشهرهای دیگر را فتح کنیم وحماسه سازی‌ها را ادامه دهیم.
وی به جانفشانی شهدا در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد وافزود: برای عقب نماندن از قافله شهدا باید گوش به فرمان ولی فقیه باشیم .

انتهای پیام/