به گزارش صبح توس؛ مهدی رضایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی ظهر امروز در نشست خبری سومین دوره مراسم مفلحون در مشهد ضمن تبریک حماسه سوم خرداد گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر اساس وظایف قانونی سه وظیفه در زمینه تشویق و تمجید فعالان عرصه امر به معروف را بر عهده دارد و هر ساله در تلاشی مستند برترین های امر به معروف در دستگاه‌های قضایی، اداری و نظامی در جشنواره ای اعلام می شوند.

وی با اشاره به اینکه در بازه زمانی شش ماهه برترین های حوزه امر به معروف دستگاه ها انتخاب شدند افزود: انتخاب این افراد بر اساس دستورالعملی با 10 معیار صورت گرفت و در مجموع از 126 دستگاه اداری تعداد 56 دستگاه مشارکت فعال داشتند و سایر دستگاه های خصوصی تقریبا فعالیتی نداشتند که قابل پیگیری است.

معرفی 50 نفر از برترین‌های امر به معروف در جشنواره مفلحون

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی اظهار کرد: باتوجه به بررسی به عمل آمده در دستگاه های دولتی 18 نفر، در دستگاه های قضایی 12 نفر و در دستگاه های نظامی و انتظامی 20 نفر به عنوان آمر و ناهی برتر انتخاب شدند و در روز یکشنبه با حضور آیت الله صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و آیت‌الله علم الهدی، ریاست ستاد امر به معروف خراسان رضوی در نمایشگاه بین المللی مراسم تقدیر برگزار خواهد شد.

وی با اعلام افزایش 10 درصدی مشارکت دستگاه ها در جشنواره مفلحون افزود: عفاف و حجاب یکی از موضوعات مورد توجه ستاد امر به معروف است ولی باتوجه به اینکه موضوعی آسیب‌زا و در معرض دید مردم است بیشتر در این مورد صحبت شده است ولی هر چیزی که در دامنه وظایف دستگاه‌ها است در حوزه امر به معروف قرار می‌گیرد.

رضایی ادامه داد: مهم‌ترین وظیفه ستاد امر به معروف نظارت و مطالبه‌گری از دستگاه‌های مختلف است که این موضوع به صورت سیستمی صورت گرفته است.

فعالیت 9 شعبه اختصاصی دادگاه مرتبط با امر به معروف

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی تصریح کرد: ستاد امر به معروف 9 شعبه اختصاصی در دادگاه ها دارد که هر پرونده ای در این زمینه ایجاد می‌شود به شعب اختصاصی ارجاع داده می‌شود، هر چند سعی شده که حداقل پرونده ها را داشته باشیم و در پاسگاه مشکلات رفع شود.

وی ضمن تأکید بر تذکر لسانی و عدم درگیری در اجرای امر به معروف و نهی از منکر افزود: قانون حدود حجاب شرعی را مشخص کرده و طبق قانون ستاد امر به معروف کشور باید شاخص‌های عفاف و حجاب را در ادارات تبیین و ابلاغ کند که این وظیفه سال گذشته این شاخص‌ها اعلام شده و جزئیات رعایت حجاب در ادارات ابلاغ شده است و ستاد امر به معروف وظیفه نظارتی دارد.

رضایی خاطرنشان کرد: اگر آسیب هایی که پیرامون مسائل، به صورت کتبی به مسئولان و مدیران کل ادارات اعلام شده مورد توجه و بررسی قرار نگیرد قطعاً رسانه‌ای خواهیم کرد که ریاست مجموعه هیچ توجهی نداشته است.

انتهای پیام/