به گزارش صبح توس؛ یادواره ۵۵۶ شهید فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، فرماندهان عالی‌رتبه فراجا و مسئولان ارشد نظامی و انتظامی در مشهد مقدس برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به هم‌زمانی این یادواره با شب شهادت امام صادق(ع)، افزود: این حقیقت عمق فدایی‌شدن این عزیزان را ثابت می‌کند و ریشه شهادت در جامعه انقلابی ما آشکار خواهد شد.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: علت اینکه مکتب امام صادق(ع) در بین تمام مذاهب اسلامی از امتیاز خاصی برخوردار است، عمق علم امام صادق(ع) است. خاصیت فرمایشات ایشان مرتبط با فکر نیست، بلکه مرتبط با دل و قلب است.

امام جمعه مشهد افزود: وقتی دل جذب شد، در عرصه زندگی هم متجلی می‌شود و انسان تا پای دادن جان هم می‌رود. جریان دل به‌مراتب مهم‌تر از جریان فکر است.

وی تأکید کرد: امروز اگر در این یادواره شرکت کرده‌اید و در جریان انوار شهدا قرار گرفته‌اید، در شب شهادت امام صادق(ع) گویای این واقعیت است که این تعالیم الهی اهل بیت سرمایه شهادت و فدایی‌شدن شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مقام معظم رهبری درباره نیروی ایثارگر انتظامی زیاد سخن گفته‌اند، اما در مهم‌تربن فرمایشات درباره این نیرو فرموده‌اند که نیروی انتظامی محور اقتدار این نظام است. اقتدار نظام ما در ۴۳سال عمر انقلاب براساس خون شهدا است. اگر نیروی انتظامی محور اقتدار این نظام است.،پس شهدای نیروی انتظامی از محوریت برخوردارند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در شهادت نیروهای انتظامی مظلومیت خاصی است و شهدای نیروی انتظامی چه در مرز و چه در جریان مقابله با اراذل و قاچاقچی‌ها دارای این مظلومیت هستند. این خاصیت در شهادت اهل بیت هم دیده می‌شود. شهادت ائمه و مخصوصا امام حسین(ع) نیز آمیخته با مظلومیت بود. در شهادت امام صادق(ع) هم اگر توجه کنیم، مظلومیت دل‌خراشی وجود دارد. شهادت نیروهای انتظامی هم مثل شهادت امام صادق(ع) غافل‌گیرانه و مظلومانه بوده است.