به گزارش صبح توس؛ سردار سید هاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام، دوشنبه شب در ویژه برنامه سالروز فتح خرمشهر در جمع مردم تربت حیدریه اظهار داشت: ایران تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، تحت سلطه جبهه استکبار بود و همه سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی غرب بر این کشور تسلط داشتند اما مردم با تبعیت از امام راحل پیروزی انقلاب را رقم زدند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران در مرکز انرژی دنیا قرار داشت و دشمن می دانست که چنانچه ایران تنگه هرمز را تحت تاثیر قرار دهد تمام دنیا متاثر از آن قرار خواهد گرفت و علی رغم همه دشمنی های جبهه استکبار و محدودیت ها و تحریمها علیه مردم، بلاخره دشمن در یک نقطه به وفاق رسید و آن هم تحمیل جنگ هشت ساله دفاع مقدس بود.

غیاثی با اشاره به اینکه عملیات های دفاع مقدس فرصت بازیابی از دشمن را گرفت، افزود: در بین همه عملیات ها فتح خرمشهر یک نقطه عطف در تاریخ است که نماد مقاومت و ایثارگری ملت ایران است که باید همواره در تاریخ ماندگار و در اذهان تحلیل شود.

غیاثی ادامه داد: در این عملیات ۵۴۰۰ کیلومتر مربع آزادسازی و ۱۸۰ کیلومتر از. نوار مرزی از لوث دشمن پاکسازی و تقریبا ۱۹ هزار اسیر از دشمن گرفته شد که در کنار غنائم و انهدام امکانات و تجهیزات دشمن بعثی، حماسه ای تاریخی و ماندگار رقم خورد.

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام اظهار کرد: بعد فتح خرمشهر سه خواسته مهم را جمهوری اسلامی مطرح کرد که ابتدا عقب نشینی کامل عراق در پنج استان و در ادامه محکوم کردن صدام بعنوان متجاوز و سوم پرداخت غرامت بود

غیاثی افزود: فتح خرمشهر محکم کردن جا پا برای انقلاب اسلامی شد و شورای امنیت و جامعه بین الملل احساس کردند که رزمندگان اسلام علی رغم همه محدودیت ها خرمشهر را به سرزمین ایران ملحق کردند و این مهم باعث تثبیت انقلاب و نظام شد.

وی با بیان اینکه خیلی از زوایای دفاع مقدس هنوز نهفته است، گفت: زوایای عملیات هایی همچون فتح خرمشهر و دوران دفاع مقدس باید در مراکز تحقیقاتی کشور برای نسل امروز تبیین شود

قوی شدن تنها مسیر پیش روی ملت ایران است

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام گفت: امروز ملت ایران دو راه بیشتر ندارد، یا باید قدرتمند و قوی باشد یا اینکه اراده دشمن را بپذیرد و قطعا همچون گذشته تا پای جان برای انقلاب و آرمانهای بلند آن تلاش خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به قدرت جهانی تبدیل شده و این در حالی است که بین اقتدار امنیتی و امنیت تفاوت بسیار است، چرا که خیلی از کشورهایی که امنیت دارند تهدیدی و تحریمی ندارند، اماایران در اوج تهدید و تحریم امنیت دارد و این همان اقتدار امنیتی است.

غیاثی ادامه داد: امروز ایران بعد از آمریکا تنها کشوری است که جغرافیای نبرد دارد و این بدان معناست که قوای مسلح در سلسله مراتب فرماندهی کل قوا تلاش می کنند و با تقسیم کاری که وجود دارد باعث شده جغرافیای نبرد در لایه های مختلف تعریف و اقتدار امنیتی بوجود آید.

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام گفت: امروز تحلیلگران دنیا ایران را لنگرگاه در جهان اسلام می دانند و این بدان خاطر است که جوانان در همه عرصه ها پای کار هستند، از حضور در جبهه مقاومت تا کمک های مومنانه و هر عرصه ای که نظام نیاز داشته باشد، انعطاف نشان داده و آرایش لازم را به خود می‌گیرند.

امروز خاکریز های دفاع از انقلاب و نظام در مدارس و دانشگاههاست

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام گفت: امروز دشمن در جنگ نرم به سراغ اراده ها، عزم ها، ارزشها و معرفت ها آمده و با روشهای دقیق و محاسبه شده شخصیت جوانان جامعه را نشانه رفته است.

غیاثی افزود: امروز خاکریزیهای جبهه برداشته شده و در مدارس و دانشگاهها گذاشته شده و اگر مراقبت نکنیم و غفلت کنیم ممکن است هزینه های زیادی در مقابل با جنگ نرم دشمن بپردازیم. لذا باید مسیر را به خوبی تبیین کنیم تا در جهت اهداف انقلاب و نظام حرکت کنیم.

انتهای پیام/