به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد ظهر امروز در نشست تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش این شهرستان که با حضور مدیران مدارس و جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات کانون سلمان برگزار شد، اظهار داشت: همواره یکی از دغدغه های نظامی های آموزشی در سراسر دنیا کیفیت مسائل آموزشی بوده است.

وی با بیان اینکه تربیت نسل می تواند در حوزه های مختلف جامعه نقش آفرینی می کند که این وظیفه بر عهده آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای هر نظام سیاسی مهم است که اگر درآن غفلت صورت گیرد جامعه دچار تکانه‌های شدیدی می شود که سالیان سال طول می کشد که اثرات آن ترمیم شود.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش یک مدل موفق از توسعه در سطوح ملی یک کشور و یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی جامعه بر مبنای توسعه پایدار است، تصریح کرد: موتور محرکه خلق ثروت و ایجاد اشتغال در آن جامعه دانش اقتصاد است که در آموزش و پرورش تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک نهاد هزینه ای نیست بلکه یک نهاد بزرگ سرمایه گذاری است، اذعان کرد: کارکرد و خروجی سرمایه گذاری در آموزش و پرورش می تواند یک انسان مولد، صاحب اندیشه و تفکر باشد  که به عنوان یک عنصر معنوی و اخلاقی می تواند به جامعه یک روح تازه ای بدهد.

قاسم پور با بیان اینکه اگر یک آموزش و پرورش مترقی و علم محور داشته باشیم که داریم می تواند باعث شکوفایی شود که این شکوفایی، رشد اقتصادی را سرعت دهد، عنوان کرد: در هیچ کجا نهادی فرهنگی و علمی همپای آموزش و پرورش وجود ندارد و مکتب شهید سلیمانی که بر مبنای فرهنگ ایثار و شهادت بنا شده، بهترین ظرفیت برای آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی و سازماندهی نیروهای انسانی خط مقدم برنامه های آموزش و پرورش است که باید مدیر جدید آموزش و پرورش خلیل آباد آن را در دستور کار داشته باشند، تشریح کرد: مشارکت و جذب خیرین، هوشمندسازی مدارس، ارتباط تنگاتنگ با روسای ادارات و برنامه محور بودن باید در دستور کار مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان باشد.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه تولید گفتمان انتقادی و روحیه مطالبگری و پرسشگری در دانش آموزان در کنار بروز آوری دانش فرهنگیان باید در شهرستان خلیل آباد تقویت شود، تاکید کرد: ایجاد نشاط اجتماعی در دانش آموزان و اجرای سند تحول بنیادین نیز باید با جدیت بیشتری در شهرستان دنبال شود.

در پایان این مراسم از زحمات چند ساله محمود روشندل تجلیل و علیرضا برمکی به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش خلیل آباد معرفی شد.

انتهای پیام/