به گزارش صبح توس؛ دکتر محمد پهلوان، رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از این تعداد ۴۹ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به پایان روز ۳۱ اردیبهشت ماه در خراسان رضوی یک تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخت.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:هم اکنون روزانه حدود ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری می‌شوند که از این تعداد روزانه حدود ۴۶ نفر در بیمارستانهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری می‌شوند که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

پهلوان افزود: همچنین در حال حاضر ۱۶۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند که از این تعداد ۱۳۰ بیمار در بیمارستانهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون هفت میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۴۱ هزار و ۲۷۱ تن رسیده است.

همچنین هفت میلیون و ۳۲ هزار و ۲۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۱۱۹ دُز اول، ۵۷ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۶۱۵ دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۷۱ دُز سوم واکسن کرونا در ایران تزریق شده و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۵۰۵ دُز رسیده است.

از لحاظ رنگ بندی کرونایی هم اکنون ۲۵۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارد.