به گزارش صبح توس؛ حمیدرضا نوری افزود: امسال با افزایش بیش از دو برابری قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته، انگیزه کشاورزان برای تولید و تحویل گندم به مراکز خرید بیشتر شده است.

وی گفت: با تحویل ۱۵ تن گندم در اولین روز از آغاز به کار مراکز خرید در شهرستان‌های خواف و سبزوار، عملیات خرید تضمینی این محصول راهبردی در خراسان رضوی شروع شد.

نوری با اشاره به اینکه امسال ۲۰۴ هزار هکتار از اراضی استان خراسان رضوی زیر کشت گندم رفته است، اظهار کرد: امسال ۵۹ مرکز برای خرید این محصول در شهرستان‌هایی که کشت گندم دارند، مستقر شده است.

وی با بیان اینکه قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است که نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال، ۲۷۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری و ذخیره‌سازی شود.

نوری با اشاره به تدابیر و تمهیدات اندیشیده شده در حوزه کنترل کیفیت گندم، اظهار کرد: ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی استان به همراه داشتن کپی از مدارک شناسایی و تأییدیه حساب بانک کشاورزی از مهم‌ترین الزامات برای تحویل گندم از کشاورزان در مراکز خرید است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد که با تأمین اعتبارات مورد نیاز، پول گندم خریداری شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حساب گندمکاران واریز شود.

پارسال  در استان خراسان رضوی ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به ارزش ۵۰۷ میلیارد تومان از گندمکاران این استان خریداری شد.