به گزارش صبح توس؛ سرهنگ پاسدار احمد ناصری موحد، فرمانده سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه صبح امروز در حاشیه برگزاری دومین روز رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای جذب، سازماندهی، آموزش و ارتقای سطح کیفی و آمادگی همه جانبه نیروهای بسیجی، رزمایش اقتدار الی بیت المقدس۱۲ گردانهای بیت المقدس و کوثر بسیج گرامیداشت شهید سید محمد حجازی در یکی از مناطق عمومی این شهرستان برگزار شد.

وی تصریح کرد: تمام رزمایش ها و مانورهای بسیج در راستای رصد تحرکات منطقه ای و فرا منطقه ای دشمنان نظام اجرا می شود تا با شناخت از برنامه ها و تاکتیک های دشمن برای مقابله با آن همیشه آماده باشیم.

فرمانده بسیجیان تربت حیدریه افزود: این رزمایش با محور دفاعی و امدادی در قالب دفاع از کوی و برزن و همچنین امداد و نجات با حضور گردانهای بیت المقدس برادران و کوثر خواهران برگزار می شود.

وی بیان کرد: گردانها بصورت تفکیکی هر کدام با انجام وظایف جداگانه در عملیات های کمین و همچنین امداد و نجات آموزش و تمرین های لازم را سپری و نسبت به برنامه های جدید بروزرسانی شدند.

فرمانده سپاه تربت حیدریه به اهداف این رزمایش اشاره کرد و افزود: ارتقای امنیت روانی برای آحاد مردم، مردمی کردن امنیت با حضور گسترده بسیجیان و مشارکت مردم، ارتقای توان رزم و همچنین سازماندهی، آمادگی و بروز رسانی تمرینات گردانهای بیت المقدس و کوثر بسیج بخشی از اهداف مهم این رزمایش بود.

در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار بسیجی در قالب ۲۰ حوزه مقاومت، ۱۰ کانون اقشار و ۵۰۰ پایگاه و واحد مقاومت بسیج در شهرستان تربت حیدریه فعالیت می کنند.

انتهای پیام/