به گزارش صبح توس؛ آیت الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه های این هفته نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی با اشاره به اجرای طرح اصلاح ارز ترجیحی، افزود: این حرکت اقتصادی، جریان ساده ای نبود و برای مقابله با این حرکت دو گروه شامل دلالان و سودجویان و دشمنان نظام خود را آماده کرده بودند.

وی اضافه کرد: سودجویان در این طرح با احتکار قصد در ایجاد اخلال داشتند، به طوری که در یکی از مناطق حاشیه شهر از میان ٣۵ نانوایی، فقط ۳ نانوایی اقدام به پخت نان کرده و مابقی آرد دریافتی را احتکار کرده بودند. 

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: دشمنان خارجی نیز مانند موضوع گرانی بنزین در سال ٩٨، در این طرح قصد ایجاد آشوب داشتند، آنها پیاده نظام خود را در داخل آماده کرده بودند تا هیجانی ایجاد و نظام را دچار آشوب کنند، اما شما مردم با بصیرت این توطئه را نقش برآب کردید.

وی افزود: در سرزمین خراسان، کوچکترین حرکتی که نظام را دچار مشکل کند، از سوی مردم سر نزد که این مهم دلالت بر دین‌مداری مردم دارد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: دشمن همیشه در کمین ماست و در هر جریانی دشمن دنبال فرصتی برای اجرای دشمنی خود است تا ما را از راهمان برگرداند.

آیت الله علم الهدی گفت: دولتمردان آمریکا اعلام کرده اند که در مقابل تحریم اقتصادی ایران شکست خورده اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: سرکوبگری، جاسوسی و نفوذ راهبردی از توطئه های دشمنان نظام است و آنان با نفوذ راهبردی می خواهند ولایت فقیه را از ما گرفته، ساختار نظام را وارونه کرده و نظام را ناکارآمد نشان دهند.

وی ادامه داد: ایجاد ناامیدی در مردم در مقابل حرکات عظیم نظام، نوعی نفوذ راهبردی است.

امام جمعه مشهد گفت: مسأله حجاب مسأله سیاسی نیست بلکه نفوذ راهبردی دشمن است و اگر رواج یابد سفره دین از زیر پای جوانان کشیده می شود.

آیت الله علم الهدی افزود: نهی از منکر بر همه واجب است و بی تفاوتی در خصوص بی حجابی جایز نیست، نباید منتظر ورود نیروی انتظامی در این خصوص بمانید، همه باید در این خصوص احساس وظیفه کنند.

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «سلام فرمانده» در عرصه میدان شهدای مشهد در هفته گذشته، افزود: این حرکت خودجوش، بیانگر این واقعیت است که این کودکان آینده سازان و سربازان امام زمان (عج) هستند.

وی اضافه کرد: از ابتدای انقلاب تا کنون در هر عرصه ای مردم حضور داشته اند، نتیجه مطلوب حاصل شده است، لذا در موضوع امر به معروف و نهی از منکر هم همه باید ورود کنند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) افزود: جمعه آینده اجتماع عظیم صادقیون قبل از نماز جمعه از میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می شود که از خواهران و برادران دینی برای حضور در این اجتماع دعوت می شود.

انتهای پیام/