به گزارش صبح توس؛ یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی پنج شنبه شب در دومین نشست شورای اداری شهرستان تربت حیدریه اظهار کرد: چنانچه بدون یک نقشه راه و سیاست معین حرکت کنیم منابع را به هدر دادیم، لذا یک مدیر در پایین ترین رده که قرار می گیرد نخستین موضوع را باید هدف گذاری و سیاست گذاری در دستور کار خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس ما در استان این سیاست گذاری و راهبردهای ۹ گانه را در حوزه زیر ساخت ها و اقتصادی بعنوان اولویت اول مد نظر قرار دادیم.

نظری بیان کرد: متاسفانه در حوزه اقتصاد از برخی منابع موجود استفاده نکردیم و سعی داریم تا اقتصاد زیارت را که کل استان باید از آن بهره مند شوند، بعنوان یک اولویت در دستور کار قرار دهیم.

وی عنوان کرد: بنا داریم کاملا هدفمند و مبتنی بر مزیت های استان، مدیریت جهادی و انقلابی را در عمل پیاده سازی کنیم، لذا تاکید داریم که کار باید با نگاه جهادی و تلاش شبانه روزی انجام شود و حضور ما در این مسوولیت ها هم همین است.

استاندار خراسان رضوی افزود: حق نداریم نسبت به مشکلات و مسایل مردم بی‌تفاوت باشیم و اداری حرکت کنیم، لذا امبدواریم با اتحاد و انسجام استانی در همه بخش های نرم افزاری و سخت افزاری استان و با متمرکز شدن بر موضوعات کلان استانی کار را پیش ببریم.

موانع پیشروی سرمایه گذار انرژی ما را در داخل شهرستان و استان هدر می دهد/دستگاههای نظارتی استان را قفل کرده است

محسن زنگنه، در نشست شورای اداری خطاب به استاندار خراسان رضوی گفت: بخشی از انرژی ما در داخل شهرستان و استان هدر می رود و وقتی یک سرمایه گذار قرار است سرمایه ای به این شهر بیاورد بجای اینکه فرش قرمز برای او پهن کنیم از امور اراضی تا دیگر بخش های دولتی، روحیه تعامل و رفع موانع دیده نمی شود و همه به قوانین استناد می کنند و خواهشمندیم این روحیه را بشکنید.

وی تصریح کرد: قوانین ما مشکل دارد، اما این قوانین یک ظرفیت هم دارد که اگر مدیر عالی بخواهد می تواند انجام دهد، اما در استان اصل بر این است قانون را از سمت منفی نگاه کنیم و این سرمایه گذار را خسته می‌کند.

نماینده مردم در مجلس گفت: وقتی می خواهد یک اداره با سازمانی متحول شود باید کارهای بهتر انجام دهد نه اینکه بهتر کارها را انجام دهد، لذا اگر نتوانیم در یک دوره چهار ساله یک جهش خوب داشته باشیم فاصله ما با استانهای مرکزی و غربی کشور زیاد می شود.

زنگنه گفت: تربت حیدریه در استفاده از ظرفیت های کشوری و جذب بودجه طی دو سال اخیر جزو شهرستانهای بالای کشور است بطوری که در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۴ و محرومیت زدایی و عمرانی وارد تربت حیدریه کردیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: همچنین تنها شهرستانی هستیم که اخذ مجوز ماده ۵۶ را به مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان برای جاده تربت حیدریه به زاوه و همچنین مجوز ماده ۲۳ برای جاده رباط سنگ کدکن به ماروس و همچنین جاده تربت حیدریه بایگ و ریوش به اتمام رسیده و مجوز سازمان برنامه بودجه را نیز دریافت کردیم.

زنگنه بیان کرد: در جدول شماره ۲۰ دو طرح بزرگ آزادراه باغچه تربت‌حیدریه و همچنین تربت حیدریه دوغارون را ثبت کردیم که در محور باغچه به تربت حیدریه با بخش خصوصی جلسه برگزار کردیم.

وی خاطر نشان کرد: طرحی در کمیسیون جهش تولید در دست بررسی است و موسساتی پیش بینی کردیم که مشکلات تضامین را برای تسهیلات خرد شرکت های دانش بنیان و کار آفرینان حل خواهد کرد.

نماینده مردم تربت حیدریه افزود: فعالیت های مجلس یازدهم در طول دو سال در حوزه قوانین کسب و کار و اصلاح ساختار بودجه، امنیت غذایی و در کنار سایر قوانین اتفاقات خوبی افتاده و امروز دولت ریل گذاری را بر اساس این قوانین قرار داده است.

زنگنه ادامه داد: جریان انقلابی برای خدمت به مردم از خود می گذرد و خود را فدا می کند اما جریان غیر انقلابی بدنبال منافع حزبی وجناحی خودش است و هر کس می تواند با هر اسم و رسمی باشد.

وی گفت: دوران خط بندی و خط کشی سیاسی نمام شده و امروز مکتب حاج قاسم سلیمانی یعنی حرکت در مسیر کار و تلاش جهادی فعال است.

زنگنه افزود: دستگاههای نظارتی دست و پای مدیران کل اجرایی را بسته است و همین نگاه استان را قفل کرده است.

انتهای پیام/