به گزارش صبح توس؛ به منظور رفع موانع عملیات اجرائی پروژه نیروگاه تربت حیدریه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی به همراه رئیس مجمع نمایندگان استان صبخ امروز از روند پیشرفت نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگابایتی راشد تربت حیدریه بازدید کردند.

علی سرابی مدیرعامل نیروگاه راشد تربت حیدریه در این بازدید، تامین مالی 200 میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه، تعیین تکلیف خط انتقال گاز مصرفی نیروگاه و همچنین تسهیل اراضی مسیر انتقال خط لوله گاز را از مهمترین نیازهای این نیروگاه برای تکمیل تا پیک تابستان امسال دانست.

جواد خدائی معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در نشست با مدیران این طرح ملی گفت: پیشرفت 83 درصدی فاز یک این نیروگاه به دست متخصان داخلی علیرغم تحریم دشمنان کاری بزرگ و نشان عزم و اراده متخصصان کشور است.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده مشکلات این پروژه و توافقات لازم باید ظرف یک هفته به اتمام برسد تا طبق برنامه ریزی انجام شده افتتاح آن به پیک مصرف برق امسال برسد.

حجت الاسلام نیک بین رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در این بازدید گفت: نگاه نمایندگان به این طرح نگاهی ملی است و تمامی اقدامات لازم برای رفع موانع ساخت و بهره برداری از آن از سوی مجلس انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی راشد تربت حیدریه جزو نیروگاه‌هایی است که برای پیک تابستان ۱۴۰۱ قرار است وارد مدار مصرف شود.

این نیروگاه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار در ۱۲ کیلومتری شمال شرق شهرستان تربت‌ حیدریه قرار دارد.

این پروژه در سه فاز تعریف شده و تکمیل کامل آن نیازمند ۱۹۵ میلیون یورو است که باید از طریق صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن کشور تامین شود.

انتهای پیام/