به گزارش صبح توس؛ سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در جشنواره کشوری اسوه در مشهد اظهار داشت: هر بنای عظیمی بر ستون های مستحکمی باقی و استوار است و رمز بقا بناهای عظیم تکیه بر استوانه های مستحکم است.

وی با بیان اینکه پایگاه های بسیج همان ستون های قدرتمند و مقاوم و ریشه دار بنای باعظمت انقلاب و نظام اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: بسیج در دامان سختی ها رشد کرد، در میدان جهاد متولد شد، در عرصه نبردهای بزرگ استحکام یافت و بسیج مولود میدان جهاد است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بسیج مظهر تجلی اراده الهی در آیه شریفه قرآن است، تصریح کرد: بسیج نماد مغفرت و فضل الهی  و رحمت واسعه الهی است و هر مسیر طولانی با برداشتن گام های بلند و پی در پی طی می شود و مسیر ما برای رسیدن به قله های بلند عزت، کرامت، استقلال و آزادی و عزت از طریق برداشتن گام های بلند در یک میدان جهاد مستمر طی می شود.

وی با اشاره به اینکه برداشتن اولین گام شرط لازم برای طی شدن یک مسیر است ولی کافی نیست و پیروزی انقلاب بیان این حقیقت بود که پروردگار ما خداوند متعال است، اذعان کرد: پیروزی در فجر 57 نقطه طول خورشید اسلام و سرآغاز حاکمیت الله بود و آنچه مهمتر است، استمرار این مسیر و استقامت در این کلمه است.

سردار سلامی با بیان اینکه هر گامی که قطع شود مطمئناً از رسیدن به هدف باز می مانیم، عنوان کرد: مسیر جهاد طولانی است و مردان و زنان مجاهد صبور، شکیبا، میدان ناگریز هستند و به صورت مستمر ناظر و باقی در عهد و پیمان هستند و رمز بقای اسلام را در استمرار حرکت می دانند و آن هم حرکتی که مستمراً در مسیر مستقیم آن شیطان در کمین گاه است.

وی با تاکید بر اینکه شیطان به صورت مستمر در کمینگاه صراط مستقیم ایستاده، تشریح کرد: دین خدا به خودی خود روی زمین پیاده نمی شود، پیاده سازی حدود و احکام الهی، حاکمیت نیاز دارد و حاکمیت قدرت و تکامل می خواهد چون دشمن به صورت مستمر جبهه می سازد، مسیر و راهبرد را تغییر می دهد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه گام اول انقلاب از گام های متعدد کوچکتری تشکیل شده و در این گام، دشمن تمام وقت در حال پیاده سازی توطئه های سنگین بوده است، ابراز کرد: تا به امروز با یک دست عزت از دست رفته را می ساختیم و با یک دست می جنگیدیم و هر دو دست فعال بود.

وی با بیان اینکه بسیج در این میدان رویش داشت و به شجره مبارک و طیبه ای تبدیل شد که مثل گذشته اساسی ترین، حیاتی ترین، قدرتمندترین و شکست ناپذیرترین رکن قدرت انقلاب و نظام اسلامی است، تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری، حضور بسیج در صحنه انقلاب ضروری و بلکه حیاتی است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه اگر مومنان در صحنه باشند مطمئناً دشمن قوی نیست و خداوند اجازه سلطه به او نخواهند داد، بیان کرد: دشمن منتظر سستی از سمت ما است و اگر سستی کنیم و خواب آلوده باشیم مطمئنا دشمن سستی نمی کند و خواب آلود نخواهد بود و از فرصت استفاده می کند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان بعد از جنگ به ظالمان تکیه نکردند و بر خلاف تفکری که اعتقاد داشت برای حل مسائل به دشمن پناه برد و با او سازش کرد ولی بسیجیان برای حل مسائل کشور از دشمن کمک نگرفتند، اظهار داشت: اگر روزی ادغامی بین حق و باطل صورت گرفت بدانید که این حق است که به باطل تبدیل شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین ادامه داد: بسیج یارانه الهی برای مردم است که به کمک و یاری مردم بشتابد و بار سختی ها را از روی آنها بردارد و آستانه تحمل ها را برای مقاومت بالا ببرد و راه گذر از سختی ها را یاد بدهد، بسیج راهگشا است و هیچ کشوری از این موهبت برخوردار نیست.

وی خاطرنشان کرد: سختی هایی که در این 4 دهه بر ملت، اسلام، انقلاب و نظام ما تحمیل شده، سختی هایی منحصر بفرد و برای ملت های معمولی غیرقابل تحمل و غیر قابل عبور بوده ولی برای ملت ما به دلیل دو عنصر اساسی است و ولایت فقیه بود که کشور را در محاصره، تحریم، فشار، تهاجم فرهنگی، عملیات های شدید رسانه ای، جنگ های نیابتی و... به پیش برد و هدایت می کرد و امروز نیز این مسائل ادامه دارد.

سردار سلامی با بیان اینکه بسیجیان نشانه های بصیرت دینی و پیشگام در آگاهی هستند و نگرش عمیقی به دوست و دشمن دارد و واقعیت صحنه را می شناسد، تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر قدرتمند شدن و شکست ناپذیر شدن قرار دارد و امروز مردم و انقلاب بیش از گذشته و بیش از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به بسیج نیاز دارند چون امروزه همه مخاطرات هستند ولی تکیه گاه ها باید قوی تر باشند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری اعتقاد دارند که پایگاه های مقاومت یک واحدهای راهبردی هستند که باید احیا و تقویت شوند و پیگیر این امر هستند، اذعان کرد: هر پایگاه یک نظام اسلامی کوچک در مقیاس محله است که وقتی این نقاط منفصل از هم را به هم متصل می کنیم بنا پایدار می ماند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه هر چه صحنه سخت تر می شود نیاز به حضور بسیج بیش از گذشته احساس می شود، عنوان کرد: امروز دشمن فشار را در حداکثر توان ممکن وارد کرده و شرایط جهانی هم تغییر کرده است و ما در ایستادگی برنده این میدان هستیم.

وی با بیان اینکه سرود سلام فرمانده غوغایی در قلب نوجوانان ما ایجاد کرد و دل های زیادی را ربوده است چون کلامی سرچشمه معنا، روحانیت و ریحان و روح دارد و بر صحنه قلب ها می نشیند، تشریح کرد: امروز بسیجیان در حال رساندن آب به مناطق محروم هستند و وقتی خانه می سازند شعله های امید را در دل مردم روشن می کنند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه امروزه ایران جزو کشورهایی است که بیشترین توفیق را در مهار بیماری کرونا با کمترین تلفات دارد و این توفیق جز با جهاد بسیج حاصل نمی شد، ابراز کرد: بدون بسیجیان نمی توان با سیل، زلزله، نا امنی، برف، خشکسالی، بیماری، دشمن و... مقابله کرد و ساختن کشور بدون بسیجیان ممکن نیست.

وی با تاکید بر اینکه پایگاه های بسیج باید مرکز جهاد شوند و در امر خیر سبقت بگیرند، بیان کرد: بسیج باید پرچم امداد ملت را بلند کند و الگویی برای تمام افراد جامعه در کار خیر باشد چون بسیجیان سفیران الهی در میانه قلب مومنان و نیازمندان هستند و حتی آنهایی که بسیجیان را قبول ندارند از موهبت بسیجیان در عرصه های مختلف بهره می برند.

فرمانده کل سپاه همچنین در ادامه تاکید کرد: امروزه در درون قدرتمند شده ایم و در حال جراحی اقتصاد هستیم و مطمئناً این جراحی سختی هایی دارد و بسیجیان باید به کمک مردم بشتابند تا مردم با بودن بسیجیان آرامش پیدا کنند چون بسیجیان مظهر آرامش و امنیت برای مردم هستند.

وی افزود: بسیجیان باید در این جهاد پیش رو قوی تر به میدان بیایند و پیروز میدان باشند چون بسیج رمز عبور ما از سختی ها و رمز حیات عزتمند مسلمین و شکست دشمنان است.

انتهای پیام/