رضایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: در روز چهارشنبه چهاردهم اردیبهشت ماه، خواهر محترم شهید کاوه در حد فاصل ایستگاه شریعتی و میدان بسیج به فردی که کشف حجاب کرده بوده تذکری می‌دهند و متاسفانه مورد تعرض قرار می‌گیرند، سیلی می خورند و آسیب می‌بینند.

وی در ادامه گفت: طبق وظایف قانونی که داریم شخصی که امر به معروف میکند، چه جایگاه حقوقی داشته باشد یا حقیقی، اگر مورد تعرض قرار بگیرد پیگیری حقوقی انجام می‌دهیم.

طبق اصل 8  قانون اساسی، دعوت به خیر و امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است و هیچ کس نمی‌تواند مانع انجام این وظیفه شود و طبق مصوبه ماده9 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، هیچ فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند مانع امر به معروف و نهی از منکر شود؛ یعنی این یک وظیفه قانونی است و قانون‌گذار هم تصریح کرده است که پرونده هایی که در این خصوص تشریح می‌شود بحث تخفیف مجازاتش اصلا مطرح نیست و در محاکم قضایی، تخلف رسیدگی می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: در بحث پیگیری های حقوقی که انجام دادیم یکی اینکه از پلیس امنیت و اطلاعات ناجا خواسته ایم این موضوع را مورد بررسی قرار بدهد و فرد خاطی که اطلاعاتش را از قطار شهری گرفتیم به منظور پیگیری مسائل حقوقی ارجاع بدهند.

وی خاطر نشان کرد: همواره تلاش بر این داریم که اگر پرونده هایی به این شکل اتفاق افتاد را به اطلاع مردم برسانیم تا کسی که مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار می‌گیرد به خودش اجازه ندهد تعرض کند؛ بالاخره یک موضوع منکری اتفاق افتاده و قانون شکنی روی داده است و وظیفه هر فردی است که نسبت به این موضوع حساس شود و تذکر بدهد تا بتوانیم این واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر را در سطح جامعه اشاعه بدیم.

رضایی در ادامه به نقل از گفتگویی که با خواهر شهید کاوه درباره این اتفاق داشتند، بیان کرد: ایشان نقل کردند که برادرم زمانی که دوازده سالش بود در زمان طاغوت، در مغازه پدریشان به یک خانم بی حجاب تذکر دادند و آنجا اتفاقا آن خانم به شهید کاوه سیلی زدند و گفتند که ما افتخار می‌کنیم در راه احیای این واجب فراموش شده سیلی می‌خوریم.

انتهای پیام/