فاطمه رحمانی، نماینده مردم مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون اصلاح ساختار ارزی اقتصاد کشور اظهار کرد: جراحی اقتصادی برای کشور نیاز اساسي است ولي باید ابتدا برای طبقات محروم و ضعیف جامعه مکانیسم جبرانی پیش بینی شود و سپس اقدامات اصلاحی در حوزه قيمت ها صورت بگیرد تا تنش و فشار مضاعف ایجاد نشود.

وي افزود: اصل حذف ارز ترجیحی صحیح است و حتما باید عملیاتی شود ولی باید در حوزه اجرا و فرآیندهای اجرا با مردم و علي الخصوص دهک های پایین صحبت شود و پیش بینی های لازم انجام شود.

اين نماينده مجلس ضمن تأكيد بر اينكه بايد از ایجاد چالش های روانی برای جامعه جلوگیری شود گفت: ابتدا دولت به فکر آینده مردم و جبران این موضوع ناشي از آزادسازي قيمت‌ها باشد و بعد اقدام کند.

وي افزود: البته قطعا قائل به این هستیم که این ارز ترجیحی فسادآور است و سود و منفعتی برای مردم نداشته اما در حوزه اجرای حذف 4200 بحث داریم.

رحماني ادامه داد: ارز ترجيحي رانت بوده و مافیا از این بهره مند شدند لذا جراحی اقتصادی بزرگ ضرورت دارد ولی چگونگی این آزادسازی باید برای طبقات محروم بیان شود.

وي ضمن تأكيد بر حفظ قدرت خريد مردم در اين نوسانات و تصميم گيري ها خاطرنشان كرد: مکانیسم جبرانی را دولت باید پیش بینی کند چراكه مردم از نوسانات حوزه قیمت ها و یارانه ها مردم منتفع نمي‌شوند و تبيين مسئله اهميت بسزايي دارد.

انتهاي پيام/