به گزارش صبح توس؛ نماز عبادی سیاسی جمعه در سراسر خراسان رضوی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. در خطبه های نماز جمعه این هفته خراسان رضوی، ضمن دعوت مردم به شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، بزرگداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران و اشاره به خدمات این نهاد به انقلاب، اهانت به ساحت قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کردند.

 

امام‌جمعه مشهد:

جریانهای مافیایی که گرانی را در کشور دامن می‌زنند شناسایی شوند

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه رضوی اظهارداشت: برخی از این جریانهای مافیایی در دستگاههای دولتی جریان و سرمنشاء دارند که باید به همت همه بخشها و قوا شناسایی و با آنان برخورد شود.

وی با اشاره به این که گرانی روز افزون فشار فراوانی بر مردم وارد کرده است ادامه داد: در حالی که دولت سعی در کاهش تورم دارد چرا هنوز گرانی فراوان است؟ و معیشت مردم مورد هدف قرار گرفته است؟ باید بدانیم که علت این گرانی‌ها در داخل خود کشور ماست.

امام جمعه مشهد گفتدشمنان نظام و اسلام اقدام به آغاز عملیات روانی و علم کردن موضوعی برای یکی از مسوولان کرده‌اند تا به عناوین مختلف وی را از عرصه کنار زده و بر شما مردم مسلط شوند.

علم الهدی علت عزاداری در این روزها را شناخت مظلومیت امیرالمومنین(ع) و چرایی آن دانست و ادامه داد: حکومت حضرت علی (ع) نسخه جامع حکومت در این نظام است و مسوولان نظام بدانند اگر می خواهند در این مملکت در کنار خون شهدا خدمت کنند نسخه حکومت، عدل علی (ع) است.

امام جمعه مشهد گفت: تنها رهبری نظام نیستند که باید به عدل امیرالمومنین(ع) اقتدا کنند بلکه همه مسوولان باید دارنده این ویژگی برای خدمت باشند و این عدل باید خود را در کارگردانی تمامی قوای کشور و نظام نشان دهد.

علم الهدی ضمن عرض تسلیت به مناسبت به خاک و خون کشیده شدن شیعیان در مسجدی در مزار شریف افغانستان افزود: اهل بیت(ع) و شیعیان آنها همه مظلوم بوده‌اند.

وی با اشاره به مظلومیت امیرالمومنین علی (ع ) ادامه داد: این روزها حساس ترین ایام و روزها از نظر یادآوری مظلومیت مولای ما علی(ع) است و مظلومیت آن حضرت  ناشی از جهل عمومی مردم، نادانی و ناآگاهی آنهاست.

امام جمعه مشهد گفت: وقتی جامعه بی بصیرت شود و شناخت مردم تنزل یابد دیگر ارزش یک انسان والا مورد توجه قرار نمی گیرد و زمینه همه ظلمها، جورها و فسادها فراهم می‌شود.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: اصل تقوا این است که ما گناه انجام ندهیم و نفس را در یک محفظه قرار دهیم که آسیب نبیند، هر چیزی که برای شما ضرر داشته باشد و زیان در زندگانی شما ایجاد کند تا غضب خداوند نباشد نمی‌تواند به شما ضرر بزند.

وی افزود: اگر گاهی بیماری، دشمن و ... ضرر می‌زند وقتی مشمول خشم خدا نباشیم برطرف می‌شود و اگر ضرری وارد شد رحمت خداوند آن ضرر را برای ما جبران می‌کنداگر کاری کردید که خداوند خشمگین شد ضرر آن قابل جبران نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: در زندگی هر کاری کردید انجام دهید اما خداوند را به خشم نیاورید و از خداوند بخواهید برایتان مقدر کند که باعث خشم و غضبش نشوید؛ اگر خدا بر ما خشمگین شود دیگر راهی نداریم؛ همه دردها به درمان می‌رسد و همه فلاکت‌ها حل می‌شود اگر خداوند خشمگین نشود.

علم‌الهدی گفت: در عرصه‌های سیاسی و سیاسی کاری‌ها می بینیم که  عده‌ای گناه می‌کنند تا چند نفر از او خوششان بیاید و چندتا بی دین لاییک از او خوششان بیاید در صورتی که خداوند را مورد غضب خود قرار می‌دهد.

 

امام جمعه تربت حیدریه:

مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی مصمم تر و شدید تر شده است

 

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، در آئین خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: عژت امروز نظام جمهوری اسلامی در جهان مرهون نیروهای مسلح است و اگر زینت نظام و حاکمان انقلاب اسلامی هستند بدان خاطر است که در اطاعت از بندگی خدا به سر می برند.

وی تصریح کرد: مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی حصارهایی هستند که از امت اسلامی در عرصه های گوناگون دفاع می کنند و امنیت جامعه را برای مردم به ارمغان آوردند که جمهوری اسلامی به حول و قوه الهی چنان نیروهای معنوی تربیت کردند که آماده خدمت به انقلاب اسلامی و در ردیف ممتاران جامعه به لحاظ آمادگی روحی و معنوی هستند و به همین دلیل هم دشمن هراس دارد که متعرض نظام اسلامی بشود.

خطیب جمعه تربت حیدریه بیان کرد: در دو سال گذشته بخاطر ویروس کرونا راهپیمایی روز جهانی قدس  تعطیل شده بود و امسال با توجه به شرایط حاضر راهپیمایی برگزار می شود، لذا از امت اسلامی دعوت می شود که در این راهپیمایی شرکت کنند، چرا که راهپیمایی در روز جهانی قدس یک تکلیف است تا همه آحاد امت اسلامی حمایت خود را از انتفاضه اعلام کنند.

حجت الاسلام عصمتی گفت: امروز مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی مصمم تر و شدید تر شده و این بدان خاطر است که می دانند تنها راه نجات فلسطین اشغالی مقاومت و روحیه شهادت طلبی است.

 

 

امام جمعه تربت‌جام؛

دفاع از مظلوم همیشه یک نقطه درخشان است

حجت‌الاسلام میرزا محمد معتمدی فر با دعوت خود و نمازگزاران این هفته نمازعبادی و سیاسی نماز جمعه به رعایت تقوای الهی با تسلیت شهادت مولای متقیان امام علی علیه‌السلام؛ اظهار داشت: حکومت امیرالمؤمنین در زمینه اقامه عدل، حمایت از مظلوم، مواجهه با ظالم و طرفداری از حق در همه شرایط، الگویی است که باید از آن تبعیّت شود. این کهنگی بردار هم نیست و در همه شرایط گوناگون علمی و اجتماعی دنیا، میتواند برای خوشبختی و سعادت انسانها الگو باشد.

وی تصریح کرد: ما نمیخواهیم از روش اداری آن دوره تقلید کنیم و بگوییم اینها مشمول تحوّل زمانی است و مثلاً روزبه‌روز روشهای نویی می‌آید، ما میخواهیم از جهتگیرىِ آن حکومت که تا ابد زنده است تبعیّت کنیم. دفاع از مظلوم، همیشه یک نقطه درخشان است؛ کنار نیامدن با ظالم، رشوه نپذیرفتن از زورمند و زرمند و پا فشردن بر حقیقت، ارزشهایی است که هیچ وقت در دنیا کهنه نمیشود؛ در شرایط و اوضاع و احوال گوناگون، این خصوصیات همیشه باارزش است. ما اینها را باید دنبال کنیم؛ اصول اینهاست.

امام جمعه تربت‌جام در پایان اظهار داشت: زورگوها و قلدرهای دنیا از همین پایبندی ناراحتند، آنها هم از همین خشمگین میشوند که چرا حکومت اسلامی در ایران طرفدار مظلومان فلسطین یا طرفدار ملت افغانستان است یا با فلان دولت قلدر و ظالم در دنیا سازش نمیکند؛ این که شما میبینید بنیادگرایی و اصولگرایی مثل یک دشنام در دست و دهان دشمنان این ملت میچرخد به خاطر همین است؛ این اصول همان چیزهایی است که قلدرها و زورگوهای دنیا از آن متضرّر میشوند و با آن مخالفند، آن روز با امیرالمؤمنین هم بر سر همین چیزها جنگیدند؛ تلاش ما به عنوان حکومت باید این باشد.

 

امام جمعه خلیل آباد:

برخی از مشکلات بازار به دلیل وجود مدیران برجای مانده از دولت قبل است / مشکلات 8 ساله کشور را نباید بر گردن دولت 8 ماهه انداخت

 

حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: با شروع سال جدید شاهد رشد برخی از کالاهای اساسی هستیم شاید قیمت برنج و خودرو بیش از موارد دیگر مشهود شده است.


وی با بیان اینکه عده ای که 8 سال کشور را به برجام گره زدند و عمداً و یا از روی جهل از ارتباط با کشورهای دیگر و همسایه ها غفلت کردند، خاطرنشان کرد: این افراد امروز در حالی که تنها 8 ماه از آغاز به کار دولت جدید می گذرد به دنبال این هستند که تمام مشکلات موجود 8 ساله را به گردن یک دولت 8 ماهه بیندازند و بر طبل ناامیدی مردم بکوبند.


امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه دسته دوم افرادی هستند که درصدد توجیه تمام مشکلات موجود در سیاست ها و برنامه های دولت سیزدهم هستند و تلاش می کنند که تمام مشکلات را به دوران قبل اختصاص دهند، تصریح کرد: عده ای هم دلسوزانه و واقع بینانه به دنبال حل مشکلات کشور هستند و راه حل هایی را برای برطرف شدن مشکلات مطرح می کنند.


وی با اشاره به اینکه دور از انصاف است که تمام مشکلات اقتصادی یک دهه گذشته را به گردن دولت سیزدهم بندازیم، اذعان کرد: دولت سیزدهم در ماه های گذشته با بودجه ای اقتصاد را مدیریت کرده که دخل و خرج آن بر اساس تصمیمات دولت سابق طرح ریزی شده است و زمانی می توان قضاوت درستی از عملکرد دولت سیزدهم داشت که با مدیریت و برنامه ریزی خود، بودجه را تدوین و اجرایی کند.


ناهیدی با بیان اینکه رشد شاخص هایی نظیر نقدینگی، استقراض از بانک مرکزی و... توسط دولت سیزدهم کنترل شده و کنترل تورم و قیمت ها نیاز به گذشت زمان دارد که باید صبوری کنیم، عنوان کرد: عادت بازار همیشه بر این مبنا بوده که رشد قیمت ها در آغاز سال نو یکی از مشکلات هرساله است ولی تبدیل آن به یک رشد بی رویه قیمت ها در آغاز هر سال قابل قبول نیست و نیاز به یک تدبیر دراز مدت دارد.


وی با تاکید بر اینکه با وجود تمام این مسائل نمی توان سهم تحریم ها را در کمبودها و گرانی ها نادیده گرفت، تشریح کرد: انصاف این است که بخشی از نابسامانی های فعلی در بازار پولی، سرمایه، کالا و خدمات به خاطر برخی از سیاست گذاری های ضعیف است و برخی از آن هم به خاطر مدیران برجای مانده از دولت قبل و ناهماهنگی بین مسئولان اقتصادی، ضعف نظارت، بازرسی و عدم برخورد نابهنگام با سوداگران و دلالان زیاده خواهی که در دستگاه ها و ادارات لانه کرده اند، است.


امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه افزود: نباید انتظار داشته باشیم که تمام مشکلات طی چند ماه برطرف شود ولی انتظار همه افکار عمومی و همگانی، مهار افسارگسیخته این گرانی ها است که این قابل قبول و توجیه نیست.


وی با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، بیان کرد: راهپیمایی روز قدس سال جاری اولین راهپیمایی است که  به دلیل برگزاری بعد از دو سال تعطیلی کرونا برگزار می شود و به همین منظور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه حوادثی که در غزه، مسجد الاقصی و... در حال وقوع است بر مظلومیت مردم فلسطین افزوده است، تاکید کرد: توطئه عادی سازی رژیم اسرائیل توسط برخی کشورهای عربی باعث خشم و انزجار مردمی شده است که بیش از 70 سال است با اشغالگران صهیونیست و... در حال مبارزه و مقابله هستند.


وی همچنین ادامه داد: مردم فلسطین بیش از هر زمانی نیاز به حمایت دارند و ملت ایران که محوریت جبهه مقاومت را دارد نباید بگذارد که جوانان مقاومت فلسطین احساس تنهایی و غربت کنند و از همه نمازگزاران و مردم شهرستان خلیل آباد برای شرکت فعال تر در راهپیمایی روز قدس دعوت می کنیم و دستگاه های برگزاری راهپیمایی باید زمینه لازم را برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این راهپیمایی را فراهم کنند.


امام جمعه با بیان اینکه اتفاقات ناگوار افغانستان که در مناطق و مساجد شیعه نشین رخ داد و تعداد زیادی مجروح شدند و به شهادت رسیدند نشان دهنده این است که طالبان توان تامین امنیت در افغانستان را ندارد، بیان کرد: این انفجارات و توطئه ها از سمت نمازگذاران جمعه خلیل آباد محکوم می شود و طالبان باید جلوی این انفجارات و توطئه ها را در افغانستان بگیرد.

وی ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت علی (ع)، اظهار کرد: عافیت طلبی به معنای سلامت و مصونیت دین و دنیای انسان از تمام آسیب ها، آفت ها، مصیبت ها و گرفتاری هایی که انسان را از مسیر بندگی و خدمت باز می دارد است و تقوا، دقت در معاشرت ها، ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و... یکی از روش های کسب عافیت است که مردم در شب های قدر می توانند آن را از خدا بخواهند.

 

امام جمعه رشتخوار:

مردم در دفاع از مردم مظلوم فلسطین زن و مرد در روز قدس به صحنه بیایند

 

حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران روزه دار این هفته مسجد علی ابن ابی طالب (ع) شهر رشتخوار با تبریک سالروز تشکیل سپاه پاسداران، گفت: وجود سپاه پاسداران اینقدر با ارزش است که اگر سپاه امروز نمی بود قطعا کشور هم نبود.

وی در ادامه این مطلب افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شخصیت هایی را در خود تربیت کرده است که در دنیا الگو و بی نمونه هستند، نظیر سردار دل ها، شخصیتی که جمعیت ۲۵ میلیونی در تشییع پیکر پاک ایشان حضور داشتند، وجود این چنین عزیزانی در واقع معادلات جهانی را تغییر می دهد، و به نحوی وجود این شخصیت ها بازوی برای نظام و رهبری است، ما باید قدر دان نیروی های نظامی در کشور باشیم.

امام جمعه رشتخوار در رابطه با سالروز انقلاب فرهنگی، نیز اظهار داشت: انقلاب ما در مرحله اول انقلاب فرهنگی است و دو عنصر مهم به نام حوزه و دانشگاه دارد، که باید پای کار باشند و در کنار یکدیگر در صحنه های مختلف و مورد نیاز کشور نقش افرینی کنند.

خطیب نماز جمعه رشتخوار همچنین در بخشی دیگری از سخنان خود به موضوع شکست حمله نظامی امریکا در طبس اشاره کرد و اذعان داشت: اگر امورات به خدا سپرده شود، خداوند متعال قطعا خودش آن را مدیریت می کند به جای اینکه انسان چشم طمع به دست دیگران داشته باشد به خدا توکل کند و از خدا بخواهد مسائل و مشکلات حل خواهد شد.

حجت الاسلام  جهانشیری در ادامه تصریح کرد: یکی از مسائلی که مسئولان ما باید به آن توجه داشته باشند، موضوع پر اهمیت هکر های ادارکی است، که به دنبال تسخیر فکر و ذهن جوانان و مردم و مسئولان ما هستند، باید در بحث مقابله با آن از جهاد تبیین بهره گرفت که تنها راه مقابله با این هکرهاست.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه آخرین جمعه سال روز قدس بیان داشت: روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک همه ما باید همه پای کار بیاییم، دو سه سالی است که به خاطر ویروس کرونا مسئله راهپیمایی در کشور ضعیف شده است، امروز مردم شهید پرور رشتخوار در روز قدس مرد و زن پای دفاع از حق مظلومان بیایند، تا با حضور پرشور و پررنگ خود مشت محکمی بر دهان اسرائیل غاصب بزنیم.

امام جمعه رشتخوار در ادامه تصریح کرد: شرکت در راهپیمایی روز قدس از اهمیت بسیار بلایی برخورد است. اتفاقاتی که در فلسطین رخ داده بازداشت هزار نفر از مردم مظلوم فلسطین، بوق های تبلیغاتی دشمن برای کم رنگ نشان دادن و کم رنگ کردن این حمایت ها، ما انشالله به کوری چشم دشمن در صحنه حضور پیدا خواهیم کرد.

 

امام جمعه سرخس:

ضرورت جذب جوانان بومی در اشتغال بیمارستان نفت/ ابهامات شرایط سنی و تعریف بومی برطرف شود

 

حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به درگیری‌های اخیر رژیم صهیونیستی و مردم فلسطین اظهار کرد: جوانان فلسطینی با مقاومت خود جلوی اقدامات این رژیم جعلی را گرفتند.

امام جمعه سرخس افزود: انتظار صهیونیست‌ها این بود که نشست با مقامات عربی برای آن‌ها امنیت‌زا باشد، ولی فلسطینی‌ها نگذاشتند، موضوع فلسطین به حاشیه برود.

وی تصریح کرد: فلسطینی‌ها بر خلاف برخی کشورهای کوچک عربی که ساخته دست استعمار غرب هستند، هویتی تاریخی و هویت ملی اصلی دارند.

حچت‌الاسلام بختیاری بیان کرد: فلسطینی‌ها از هویت مذهبی‌شان که مسجدالاقصی است و از هویت سرزمینشان با دادن جانشان محافظت می‌کنند.

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه با تاکید بر اینکه همگان باید در حمایت از فلسطین در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند، افزود: فلسطین امروز نیازمند حمایت جبهه مقاومت است؛ اکنون بیش از هر زمانی فلسطینیان عزیز نیاز به حمایت دارند و از ایران اسلامی که محور مقاومت است، انتظار حمایت بیشتری است.

امام جمعه سرخس عنوان کرد: بعد از دو سال تعطیلی، مردم ایران اسلامی امسال باشکوه‌تر در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند و مشت محکمی بر دهان صهیونیست‌ها می‌زنند.

حجت‌الاسلام بختیاری تصریح کرد: اهانت به قرآن در کشور سوئد، نشانه ضعف اروپا و غرب در مقابل اسلام‌خواهی است؛ غرب در مقابل منطق اسلام پاسخی ندارد و اسلام‌خواهی شتاب گرفته است.

وی در ادامه با تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پاسداران ما عزم‌های فولادین در دفاع از نظام اسلامی دارند؛ از الطاف خفیه الهی بود که نهاد مردمی و انقلابی سپاه پاسداران تاسیس شد.

خطیب نماز جمعه سرخس بیان کرد: سپاه هم در پیروزی و هم در حفظ نظام اسلامی و هم در مقابله با دشمنان نظام اسلامی نقشی کلیدی دارد و خار چشم دشمنان و امید دوستان است.

امام جمعه سرخس در پایان با اشاره به موضوع مهم اشتغال در شهرستان تصریح کرد: در بحث اشتغال و جذب اخیر در بیمارستان نفت، به مسئولان توصیه می‌کنم، نظارت جدی داشته باشند تا نیروهای که در منطقه هستند و حق مسلم آن‌ها جذب و اشتغال نیروهای بومی است، اتفاق بیفتد و با ابهاماتی چون شرایط سنی و تعریف بومی و توسعه آن حق مسلم جوانان بومی از بین نرود.

 

امام جمعه کاشمر:

سپاه پاسداران الگویی برای تمام کشورهای استکبارستیز شده است

 

حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت:  مهمترین شب قدر در سبک و سیره اهل بیت، شب ۲۳ ماه مبارک رمضان است و نباید این شب را به راحتی از دست داد، شب های قدر از اهمیت ویژه ای برخوردار است  و احیاء و شب زنده داری را در این شب فراموش نکنیم.

وی ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: دوم اردیبهشت مصادف با فرمان حضرت امام راحل مبنی بر تشکیل سپاه پاسداران است، امروزه سپاه به یک الگویی برای تمام کشورهایی شده که می خواهند در برابر مستکبرین ایستادگی داشته باشد.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه همه مشکلات ما قابل حل است و باید برای حل آن برنامه داشته باشیم، تصریح کرد: اقتصاد و سیاست یک پروژه فرهنگی است و در این دو موضوع باید موضع ذلت ناپذیری را دنبال کنیم.

وی با اشاره به سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس، اذعان کرد: شکست حمله نظامی آمریکا به طبس درس عبرتی برای افرادی است که می خواهند آمریکا را سرلوحه خود قرار دهند، حادثه طبس نشان داد که اگر احساس کنند که ما ضعیف هستیم و تفرقه داریم، ما را مورد حمله قرار می دهند.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس نامگذاری شده است، عنوان کرد: راهپیمایی روز قدس در کاشمر بعد از دو سال تعطیلی به دلیل کرونا، سال جاری از میدان مرکزی به سمت میعادگاه نماز جمعه برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه اشغال فلسطین تنها اشغال خاک نیست بلکه اشغال سیاست ها، مذهب و فرهنگ است، تشریح کرد: سیستم عدالت خواهی غرب امروز مختل شده است و کشورهای اسلامی باید برای حمایت مردم مظلوم فلسطین به میدان بیایند و در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند چون فلسطین، دشمن را برای ما مشخص و الگوی مقاومت را برای ما ترسیم کرده است.

 

امام جمعه سبزوار:

خدمات مختلف سپاه پاسداران برای مردم فراموش نشدنی است

 

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه، امام جمعه سبزوار در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران اظهارداشت: سپاه در لرصه های مختلف در خدمت مردم بوده واین خدمات باعث پیشرفت های فراوان در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن همیشه سعی دارد تا با استفاده از جنگ روانی مردم را در برابر این نهاد انقلابی قرار دهد تاکید کرد: مردم بصیر در عرصه های مختلف نظیر سیل وزلزله وعرصه های جهادی از خودگذشتگی های سپاه پاسداران را دیده اند.

مقیسه با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین خدماتی که پاسدارن وبسیجیان به جامعه ارایه دادند حضور جهادی در خصوص مبارزه با کرونا بود افزود: اگر این حضور نبود کماکان باید با این بیماری به صورت جدی مبارزه میکردیم.

وی به احداث پالایشگاه ها حضور مقتدر در عرصه ساخت تجهیزات نظامی و..اشاره کرد وادامه داد: سپاه یکی از پایه های محکم نظام است.

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه  اهانتی که به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد انجام شده تصریح کرد:  این امر نشانه ضعف منطق عدم آزادی بیان در  غرب در برابر اسلام است.

وی تاکید کرد: تمام  مسلمانان جهان ازحوزه علمیه تا عموم مردم  اقدام خبیثانه اهانت به قرآن کریم را محکوم و ابراز تنفر و انزجار خود را اعلام می کنند.

امام جمعه سبزوار در بخش پایانی با اشاره به در پیش بودن روز قدس افزود: مردم ایران با راهپیمایی پرشور خود در این روز، بار دیگر حمایت خود  از مردم مظلوم فلسطین و بی اثر بودن عادی سازی برخی کشورهای مرتجع منطقه  با رژیم صهیونیستی را اعلام خواهند کرد.

انتهای پیام/