سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: کمبودهای زیادی در منطقه تربت حیدریه وجود دارد و علی رغم اتفاقات مثبتی که در حوزه اقتصاد متکی بر زعفران رخ داده همچنان کاستی‌هایی وجود دارد و با آنچه که شایستگی و لیاقت این مردم است، فاصله زیادی دارد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس مشکلات، موانع و مطالبات مردم منطقه تربت حیدریه بررسی و امشب اهم این مشکلات در جلسه شورای اداری استان و در حضور رییس جمهور مطرح می‌شود و در ادامه از طریق دکتر مرتضوی معاون ریاست جمهوری که مسئول پیگیری مصوبات سفر هستند، نتایج اعلام خواهد شد.

وزیر اقتصاد بیان کرد: به مسئولان محلی منطقه تربت حیدریه اعلام کردم حمایت از اشتغال و فعالیت‌های دانش بنیان را حتی در مقایسه با زیرساخت‌ها اولویت قرار بدهند و همان بودجه محدود و اندک را به ایجاد شغل و افزایش درآمد خانوارها اختصاص دهند و به تدریج برخی زیرساخت‌های باقی‌مانده هم تکمیل خواهد شد.

خاندوزی گفت: آنچه که باعث ارتقای وضعیت اقتصادی مردم و تحقق هدف‌گذاری ۸ درصد رشد اقتصادی سازمان برنامه و بودجه می‌شود، تکیه و تمرکز بر همان بودجه‌های محدودی است که باید صرف فعالیت‌های اشتغال‌آفرینی و درآمدزا شود.

وی افزود: بنا داریم در وزارت اقتصاد از طریق ابزارهایی که در اختیار داریم مانند اعتبار مالیاتی که از ابتدای فروردین ۱۴۰۱ اجرا می‌شود به شرکت‌های دانش بنیان کمک کنیم.

در ادامه سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به خراسان رضوی، خاندوزی وزیر اقتصاد به‌عنوان نماینده دولت صبح امروز با حضور در منطقه تربت حیدریه به سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه سفر کرد.

بازدید از پروژه‌های در دست اقدام، شرکت‌های دانش بنیان و فناور، دیدار با خانواده شهدا، دیدار مردمی و گفتگو با فعالان اقتصادی و احساس مشکلات و موانع بر سر راه تولید و اشتغال این سه شهرستان از اهم برنامه‌های وزیر اقتصاد در منطقه تربت حیدریه بود.

انتهای پیام/