به گزارش صبح توس؛ ابوعبدالله الحی از سرمایه گذاران اقتصادی فعال در ایران که با پیگیری دکتر زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه زاوه و مه ولات که بعنوان شریک سرمایه گذار عراقی در مجموعه فولاد ماهان سپهر البرز مشغول فعالیت شده، در دیدار با وزیر اقتصاد گفت: بهترین باقیات صالحات ایجاد اشتغال در مناطق محروم است و امید همه مردم به این دولت و دوران است و با توجه به توقعات زیاد از دولت انقلابی ان شاءالله پرچم انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن برساند.

وی افزود: دولت قوی بدون پشتوانه مردمی امکان پذیر نیست لذا مهمترین مطالبه حل مشکلات مردم و اشتغال است و در ۲۴ ماه آینده فاز نخست آن با حمایت دولت افتتاح می‌شود.

عباد، سرمایه گذار شرکت سپهر ماهان البرز گفت: شرکت ماهان سپهر البرز در سال ۹۸ با خط مشی در پروژه فولادی با خرید فولاد تربت حیدریه کار خود را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: در فاز نخست ذوب یک میلیون تن را وارد مدار می‌کنیم و در فازهای بعدی نیاز مبرم کشور را تامین خواهیم کرد.

سرمایه گذار شرکت سپهر ماهان البرز خاطرنشان کرد: برای فاز اول ۳۶ ماه برنامه ریزی شده و امید داریم طی ۲۴ ماه فاز نخست این پروژه راه اندازی شود.

وی عنوان کرد: برای نخستین بار ۸۰ درصد تامین تجهیزات این پروژه از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان داخلی انجام می‌شود.

عباد گفت: مزیت در این پروژه نزدیکترین پروژه احیا به سنگان و معادن افغانستان است و در این پروژه روزانه 6 هزار ورود و خروج مواد داریم و ۱۲۰۰ متر راه آهن سراسری هم در داخل پروژه فعال است.

سرمایه گذار شرکت سپهر ماهان البرز افزود: با تلاش و حمایت‌ها پساب شهر در اختیار فولاد تربت حیدریه است و از منابع آبی زیر زمینی استفاده نمی‌شود.

عباد اظهار کرد: خط ۲۴ اینچ گاز در نزدیکترین نقطه به ما قرار دارد و برای ذوب و احیا برق لازم داریم و مزیت برق مازاد بالای در استان داریم و مشکل برق در این پروژه نداریم.

انتهای پیام/