به گزارش صبح توس؛ در ادامه سفر رییس جمهور و هیات دولت به خراسان رضوی وزیر اقتصاد صبح امروز پس از حضور در گلزار شهدای فیض آباد برای پیگیری و حل مشکلات و مطالبات مردم در فرمانداری این شهرستان حضور یافت.

علی نژاد، فرماندار مه ولات در ابتدا بر فراهم کردن زیر ساخت ها در این شهرستان تاکید کرد و افزود: هرکدام از مشکلاتی که امروز مطرح می شود چنانچه حل شود موارد مهم و زیر ساختی در این شهرستان حل خواهد شد

کبیری، مسوول راهداری مه ولات در خصوص تکمیل راه فیض آباد به کاشمر گفت: ۱۸ کیلومتر این محور در حوزه استحفاظی مه ولات است که ۸ کیلومتر آن به اتمام رسیده و برای تکمیل ۱۰ کیلومتر باقیمانده ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

وی افزود: راه خاکی ۲.۵ کیلومتر به راه آهن با مشکلات عدیده ای برای شهروندان مواجه است و با توجه به اینکه مردم شهرستانهای مه ولات، کاشمر، خلیل آباد و بردسکن از این ابستگاه استفاده می کنند، برای بهسازی این محور ۱۰ میلیارد تومان لازم است.

در ادامه این دیدارها هاشمی، سرمایه گذار بخش خصوصی با ارائه درخواست مجوز و تسهیلات برای پایانه موقت صادراتی محصولات کشاورزی گفت: بدلیل عدم اجرای برندینگ باعث شده محصولات این خطه در دنیا شناخته نشود و این در حالی است که فیض اباد رتبه اول پسته استان و رتبه دوم کشور را دارد، اما بیشتر محصولات به کرمان می رود و از آنجا به اسم پسته کرمان و رفسنجان صادر می شود.

وی بیان کرد: در فاز نخست برای احداث این پایانه صادراتی ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که مجوز این پایانه صادراتی بین وزارت صمت و کشاورزی در بروکراسی اداری گرفتار شده است.

هاشمی گفت: در ابتدای امر آزمایشگاه و سپس پایانه گمرکی برای صادرات نیاز داریم، کرمانی ها پسته مه ولات با مرغوبیت بالا را به اسم پسته کرمان و رفسنجان صادر می کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه سالانه ۲۶ هزار تن پسته از این شهرستان صادر می شود و مجوز شهرک لجستیک و بندر خشک را داریم از وزیر اقتصاد تقاضا داریم مجوز پایانه صادراتی را برای این شهرستان صادر کنند.

وزیر اقتصاد در برنامه پیگیری مشکلات شهرستان مه ولات درخواست ایجاد دفتر موقت گمرکی در این شهرستان جنوب خراسان رضوی را برای هیات دولت ارایه کرد.

درخواست تولید پهبادهای نگهبان و تراکتور هوشمند در مه ولات

بخشی، یکی از نخبگان شهرستان مه ولات در دیدار و ملاقات عمومی با وزیر اقتصاد درخواست مجوز و تسهیلات برای تولید پهبادهای نگهبان و تراکتور هوشمند برای باغات پسته کرد.

وی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حمایت از طرح ها و شرکت های دانش بنیان، در خراسان رضوی ۱۱۲ هزار هکتار باغ پسته داریم که تنها ۲۰ درصد ان مکانیزه شده و برای طرح های دانش بنیان مخصوص باغات پسته از جمله تولید پهباد های نگهبان و تراکتور هوشمند درخواست مجوز و تسهیلات را داریم.

با توجه به ظرفیت مه ولات و برند در خراسان می توان این دو پروژه را اجرا کرد و نیازمند کمک دولت هستیم که در بروکراسی اداری گرفتار نشویم.

عسکری، مدیر شبکه بهداشت و درمان مه ولات راه اندازی بخش تخصصی دیالیز در بیمارستان امام رضا علیه السلام و همچنین کلینیک تخصصی برای پزشکان را از هیات دولت درخواست کرد و گفت: با توجه به اینکه ۲۵ بیمار دیالیزی داریم تعدادی به شهرهای اطراف مراجعه می کنند، از طرفی محلی برای ویزیت بیماران نداریم، لذا از هیات دولت تقاضا داریم با احداث یک مجتمع طبقاتی که در آن بخش دیالیز و کلینیک تخصصی برای موافقت کنند.

وی افزود: برای احداث این دو طرح مهم و مورد نیاز مه ولاتی ها ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است.

انتهای پیام/