به گزارش خبرنگار صبح توس؛ وحید فرخ‌تبار صبح امروز در جمع خبرنگارانی که در قالب تور رسانه‌ای از پروژه‌های فضای سبز و المان‌های نوروزی ویژه بهار بازدید می‌کردند، اظهار کرد: این هزینه کرد بر اساس تصمیمات اخذ شده در ستاد استقبال از بهار شهرداری و ظرف مدت یک ماه اخیر انجام شده‌است. 

وی تصریح کرد: بر اساس  تصمیمات اتخاذ شده در این ستاد، خدمات ویژه خود را در پنج حوزه کلی عمران و بازآفرینی، سیما، منظر و فضای سبز ، خدمات شهری، تاسیسات شهری و حمل و نقل و ترافیک شهری و بر اساس اولویت‌ بندی کاری و زمانی به انجام رسانیدیم.

فرخ‌تبار با بیان اینکه معیار کاری ما رعایت اصل صرفه جویی. است، افزود: بر این اساس برای بهسازی و تعریض بلوار شهید باهنر یا ورودی شهرک ولیعصر عجل الله با ۳ پیمانکار فعالیت خود را آغاز کردیم که ادامه آن در سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.

شهردار ناحیه ۲ تربت‌حیدریه گفت: در شهرک ولی عصر  عجل الله 9 المان ویژه نوروز نصب شده که اهمیت ساخت آنها در آن است که از خلاقیت نیروهای شهرداری و با استفاده از ضایعات ساخته شده که با رنگ آمیزی بسیار زیبا، به منطقه جلای خاصی بخشیده‌اند.

ابوالقاسم عظیمی افزود: هر چند وظیفه ما نیست، اما در محوطه مسکن مهر اقدام به کاشت درخت و تقویت فضای سبز کردیم، نقاشی‌های دیواری، رنگ آمیزی جداول و زیباسازی و پاکسازی یک کانال با کمک گروهای سمن مردمی از دیگر اقدامات ما در این حوزه بود.

سرپرست فضاي سبز شهرداري تربت‌حيدريه نیز گفت: بابت اصلاح و کاشت گل‌های تزیینی شده، رنگ آمیزی و دیوارنگاری‌ها و ساخت 20 المان که سه تای آن دایمی است، ، 12 میلیارد ریال هزینه شده‌است.

سارا امینیان افزود: ساخت المان‌ها بر اساس فراخوانی از 6 ماه قبل و البته توسط هنرمندان همین خطه انجام شد که 17 المان متناسب با حال و هوای نوروزی می‌باشند. 

وی با بیان اینکه سه المان دایمی نیز در سه میدان بزرگ شهر نصب شد، گفت: در میدان امام حسین علیه السلام المانی متناسب با نام مبارک حضرت که جنبه تقدس دارد، در میدان کاشانی المان خانواده و در میدان دژبان نیز المان  مهربانی نصب شد.

انتهای پیام/