به گزارش صبح توس؛ سردار سید هاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) ظهر امروز در کنگره شهدای عشایری کشور و یادواره 180 شهید عشایری خراسان رضوی در شهرستان خواف اظهار کرد: سوم شعبان دارای پیام بزرگی است که راه انتظار ظهور از کربلا می گذرد و اگر بخواهیم به نهضت ظهور برسیم این پیام جانفشانی برای ظهور است.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج مولود امام و انقلاب هستند افزود: برای تحقق اهداف درازمدت ترسیم شده امام نهاد سپاه و بسیج را در کنار سایر نهادها تشکیل دادند و هر چقدر از عمر پربرکت انقلاب می گذرد انعظاف بسیج در مأموریت های مورد نیاز نظام بیشتر محسوس است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: روزی حضور سپاه در دفاع مقدس و در جنوب غرب و شرق متبلور می شود و روزی در محرومیت زدایی و سازندگی حاضر هستند و این انعطاف را فقط بسیج مردمی تشکل مولود انقلاب می تواند رقم بزند و هیچ ارتش کلاسیکی نمی تواند اینقدر انعطاف داشته باشند و اقدام عملی و میدانی مورد نیاز را متناسب با شرایط انجام دهند.

وی افزود: بایستی به عنوان بسیجی و منتظر واقعی عمل کنیم تا این انقلاب زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) باشد و بسیجیان در رکاب انقلاب و خانواده های شهدا مطمئن هستند این فرمایش امام نیز محقق خواهد شد.

سردار غیاثی با اشاره به اینکه هیچگاه نباید مایوس شد و اقدامات را باید در مسیر انتظار بدانیم تصریح کرد: منتظر واقعی پیوسته برای تعالی اخلاقی تلاش می‌کند و باید از شیوه های دشمن با خبر باشد و عنصر آگاهی را در زندگی مدنظر قرار دهد و همواره باید شرایط انقلاب را بازشناسی کند و در مسیری که امام و شهدا قرار دادند ثابت قدم بمانیم.

وی ضمن تأکید بر این مطلب که قدر نعمت انقلاب اسلامی و رهبری را باید بدانیم افزود: حاکمیت الهی در تاریخ اسلام بی سابقه است و امروز امام معصوم(ع) حاکم بر این انقلاب است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: امروز در برابر با دسیسه های استکبار قرار داریم و در این مقابله به نقطه مشترک با دشمن نخواهیم رسید لذا باید قدرتمند و قوی شویم و از اقتدار امنیتی در برابر دشمن برخوردار شویم.

وی با بیان اینکه ایران با وجود تهدیدات دارای امنیتی بی نظیر است افزود: یکی از زمینه های وجود امنیت، عشایر و مرزبانان غیور هستند و دشمن نسبت به امنیت ایران خدشه ای نتوانسته وارد کند و عشایر نیز ذخایر انقلاب هستند.

سردار غیاثی گفت: سپاه به دلیل شرایط کرونا و محدودیت های اقتصادی در کنار انجام وظایف نظامی با افتخار در خدمت مردم است و در عرصه گروه های جهادی و کمک مومنانه و کمک به مراکز بهداشت و درمان انجام وظیفه داشته است.

انتهای پیام/