به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی ملق امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلای قبای قوچان با اشاره به طرح صیانت از فضای مجازی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سال جاری درباره فضای مجازی فرمودند که این فضا در یک جهاتی ول است و دشمنان حداکثر استفاده را از آن می‌کنند.

وی بابیان اینکه رئیس‌جمهور، دولت و نمایندگان مجلس باید به این دغدغه مقام معظم رهبری پاسخ دهند و از این فضای صیانت کنند، گفت: امروز دشمنان به دنبال تحریف این طرح هستند و ذهن جوانان را به مسائل دیگر درگیر می‌کنند اما بنای مدیریت در فضای مجازی بر سانسور نیست.

امام‌جمعه قوچان تأکید کرد: برخی نمایندگان مجلس باافتخار سخنرانی کرده، کلیپ درست می‌کنند و توئیت می‌زنند که ما طرح صیانت از فضای مجازی را رد کردیم؛ آیا این نشان از ولایتمداری شماست؟.

هراتی مطلق با اشاره به اینکه اگر کسی در فضای مجازی مطلب دروغ یا شایعه‌ای خلاف واقع مطرح کرد باید پاسخگو باشد، بیان کرد: برخی افراد با اکانت‌های دروغین به دنبال دروغ، تهمت و توهین و افترا هستند و دست کسی هم به آن‌ها نمی‌رسد درصورتی‌که در برخی کشورهای خارجی که صیانت از فضای مجازی را اجرایی کرده‌اند این‌چنین افرادی جریمه چند صد دلاری می‌شوند.

وی یادآور شد: امروز بسیاری از پدرها و مادرها نگران فرزندان خود برای استفاده از این فضا هستند و متأسفانه زندگی بسیاری از خانواده‌ها نیز ازهم‌پاشیده شده است پس فضای مجازی نیازمند نظارت و صیانت است.

امام‌جمعه قوچان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح صیانت را شفاف کرده و ملت را آگاه کنند و نگذارند دشمنان با تحریف این طرح، آن را به هر سمتی که می‌خواهند مصادره نمایند.

وی با اشاره به این موضوع جاهلیت تنها در صدر اسلام و زمان پیامبر گرامی اسلامم(ص) وجود نداشت و امروز با جاهلیت مدرن روبرو هستیم، گفت: اگر در زمان پیامبر(ص) دختران زنده‌به‌گور شده و پسران در پای بت‌ها قربانی می‌شدند امروز برخی به دنبال آن هستند که حق زندگی را از بچه‌ای که هنوز به حالت جنین است بگیرند و می‌توان آثار این سقط‌جنین‌ها را سطل زباله برخی کلان‌شهرها مشاهده کرد.

هراتی مطلق افزود: متأسفانه وقتی برخی فضائل در حال شکل‌گیری بوده و به‌عنوان شعائر استفاده می‌شود مورد تمسخر عده‌ای قرار می‌گیرد، برخی نمازخواندن، روزه گرفتن و حتی زیارت اهل‌بیت علیهم‌السلام را مورد تمسخر قرار می‌دهند.

انتهای پیام/ 4007