دکتر الهام بهره‌مند، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: قطعا مقابله با شیوع کرونا، مشارکت بیشتری از سمت مردم با دریافت دُز سوم را می‌طلبد و با توجه به روند رو به افزایش مبتلایان به سویه اُمیکرون، مردم باید بدانند دریافت واکسن هم به نفع خودشان و هم به نفع اطرافیان‌شان است.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بستری های مبتلا به سویه امیکرون، واکسن نزدند تصریح کرد: هر کسی علاوه بر حفظ جان خود، در مقابل دیگران نیز مسئول است و نباید با عدم تزریق واکسن جان خود و دیگران را به خطر بیندازد.

بهره‌مند ضمن دعوت از مردم جهت دریافت هرچه سریع‌تر واکسن کرونا، مخصوصا در نوبت سوم بیان کرد: افراد مبتلا به کرونا پس از بهبودی و رفع علائم بعد از چهار هفته می‌توانند نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.

وی ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و تکمیل واکسیناسیون گفت: در حال حاضر در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت تحت پوشش دانشگاه و مراکز تجمیعی شهدای مدافع سلامت و شهدای سرباز شهرک ولیعصر (عجل الله) برنامه واکسیناسیون در حال اجرا می‌باشد.

افزایش آسانسوری مبتلایان به کرونا درمنطقه تربت حیدریه/111 بیمار کرونائی بستری در بخش مراقبت های ویژه و 9 فوتی طی هفته گذشته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه نگران. کننده و افزایش چشمگیری داشته و هم‌اکنون 111 بیمار در بخش‌های کووید19 بستری هستند.

وی با بیان اینکه بخش‌های پشتیبان بیمارستان‌های نهم دی و امام حسین (علیه السلام) در آماده‌باش کامل هستند، گفت: در یک هفتۀ اخیر از دوشنبه 11 بهمن‌ماه تا صبح دوشنبه 18 بهمن‌ماه، 584 بیمار مبتلای مثبت قطعی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه شناسایی شده‌اند که در این مدت نیز 111 بیمار در بخش‌های کرونا بستری شده‌اند.

بهره مند با بیان اینکه متاسفانه در این مدت 9 بیمار نیز جان خود را از دست داده‌اند، تصریح کرد: یکی از راه‌های مهم عبور از این موج تکمیل چرخه واکسیناسیون است و از همشهریان خواهشمندیم هرچه زودتر به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن دُز سوم را دریافت کنند.

وی افزود: 4 بیمارستان، 97 مرکز درمانی، 19 پایگاه اورژانس 115، 18 پایگاه سلامت شهری و 145 خانۀ بهداشت روستایی در مجموعۀ تحت پوشش دانشگاه در حال خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان و بیماران می‌باشند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه لات و زاوه به بیش از 368 هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی ارایه می دهد.

انتهای پیام/