به گزارش صبح توس؛ معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه صبح امروز در حاشیه افتتاح همزمان ۱۰ باب واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: در گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بهره برداری از 3 طرح عمرانی و 2 طرح آموزشی در بخش مرکزی تربت حیدریه آغاز شد.

علی اکبر کی پور تصریح کرد: این طرحها شامل: بهره برداری همزمان از 10 واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در روستاهای مختلف با 1/5 میلیارد تومان اعتبار عمرانی کمیته امداد و تسهیلات بانکی و بهره برداری از طرح آسفالت راه روستاهای امیر آباد و جعفرآباد به طول 700 متر و با 200 میلیون تومان هزینه دولتی مشارکت مردمی است.

وی افزود: همچنین بند خاکی روستای سنجد بور از طرحهای آبخیز داری با 140 متر طول تاج و 6 متر ارتفاع وبا ظرفیت ذخیره سازی 30 هزار متر مکعب سیلاب منطقه که برای اجرای آن 850 میلیون تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده بود به بهره برداری رسید.

همچنین معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت‌حیدریه در آیین بهره‌برداری از سالن چند منظوره زنده‌یاد محمدحسن صالحان گفت: در دهه مبارک فجر امسال سه پروژه افتتاحی و یک پروژه کلنگ زنی با صرف اعتبار 146 میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حجت صالحی بیان کرد: این مجتمع آموزشی پیشتر توسط شادروان محمدحسن صالحان و همسر گرامیشان ملکه نجاتیان بنا شده و امروز شاهد بهره‌برداری از سالن چند منظوره‌ای هستیم که توسط فرزندان آن مرحوم، در زمینی به مساحت 500 مترمربع و در 2 طبقه بنا شده‌است. 

مدیر آموزش و پرورش تربت‌ حیدریه با بیان اینکه سالن شامل یک باب نمازخانه و 2 کلاس درس است، گفت: برای ساخت این سالن 13 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که نیمی از آن را اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس متقبل شده‌است.

صالحی افزود: پروژه دیگر افتتاح دبستان یک کلاسه قلم‌چی واقع در روستای خورق تربت‌حیدریه است که با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال به مساحت ۵۵ متر مربع و در مدت یک سال احداث شده‌است.

وی اظهار کرد: مدرسه 12 کلاسه علامه طباطبایی با صرف نزدیک به 50 میلیارد ریال اعتبار توسط اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس ساخته شده‌است. 

صالحی سرانه فضای آموزشی در این شهرستان را، هفت مترمربع و سرانه فضای ورزشی با وجود ۶ سالن ورزشی، ۲ زمین چمن مصنوعی و یک استخر دانش‌آموزی هشت دهم مترمربع عنوان کرد.

انتهای پیام/