فاطمه نخعی نیا، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه صبح امروز در حاشیه افتتاح این جشنواره در گفت و گو با خبرنگارصبح توس؛ اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجموعه فرهنگی تاریخی قطب الذین حیدر آغاز شده است‌.

وی تصریح کرد: این جشنواره در ۱۳ شهرستان خراسان رضوی برپاشده و در منطقه تربت حیدریه هنرمندان هنرهای تجسمی، خوشنویسان و عکاسان آثار خود را از ۱۵ لغایت ۳۰ بهمن ماه برای علاقمندان به نمایش گذاشتند.

رییس فرهنگ و ارشاد تربت حیدریه بیان کرد: این جشنواره با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد، کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر و انجمن های هنرتجسمی، خوشنویسان و عکاسان در مجموعه تاریخی قطب الذین حیدر برگزار می شود.

نخستین نگارخانه تربت حیدریه افتتاح شد

مهدی زاهدی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تربت حیدریه از افتتاح نخستین نگارخانه تربت حیدریه همزمان با برگزاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خبر داد و افزود: فضایی را با همکاری میراث فرهنگی در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر اختصاص دادیم و نخستین نگارخانه را برای اکران آثار ارزشمند هنرمندان با هدف معرفی بیشتر هنرمندان به جامعه بویژه هنرمندان جوان و نوجوان و استعدادیابی و سرگرمی خانواده ها و همچنین توجه بیشتر به مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر راه اندازی کردیم.

وی گفت: تمام هزینه های این نگارخانه توسط خیرین و شهروندان فرهنگ دوست پرداخت شده و هزینه ای از این بابت برای شهرداری ایجاد نشده است.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تربت حیدریه اظهار کرد: شهرستان تربت حیدریه علی رغم اینکه ظرفیت غنی و قوی در حوزه فرهنگ و هنر دارد اما متاسفانه به لحاظ زیر ساخت فرهنگی هنری امکانات کمتری دارد و لذا نخستین قدم در حوزه زیر ساخت ها را به راه اندازی نگارخانه اختصاص دادیم.

انتهای پیام/