حمید رضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت و گو با صبح توس، اظهار کرد: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی در درجه اول، ایجاد خودباوری در ملت ایران بود که سالیان سال توسط رژیم پهلوی و مستشاران آمریکایی در کشور ما تبلیغ می شد که مردم ایران قادر به ساخت هیچ تکنولوژی نیستند و حتی همان زمان اعلام می کردند که بزرگترین دستاورد مردم ایران ساخت آفتابه است.

القاء شعار «ما نمی توانیم» در رژیم پهلوی

وی فزود: علاوه بر تحقیر مردم ایران، آن هایی که در راستای ایجاد علم و پیشرفت جامعه قدم بر می داشتند را سرکوب می کردند، در همین مشهد در دبیرستان اسدالله علم که در خیابان کوهستگی مشهد واقع شده بود، جوانی هلیکوپتری ساخته بود که می توانست چند متری از زمین فاصله بگیرد، فردا آن روز ساواکی ها این جوان را دستگیر کردند و جنازه او را به داخل کال زرکش مشهد انداخته بودند.

ایجاد خودباوری در مردم بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است

ترقی یادآور شد: این سرکوب استعدادهای جوانان باعث شده بود تا هر طرح و ایده ای که جوانان ایرانی می خواستند به آن بپردازند یا از آن ها گرفته می شد یا به دست مستشاران خارجی سپرده می شد. بنابراین می توان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی را ایجاد خودباوری در مردم ایران دانست که این خودباروری پس از انقلاب اسلامی باعث رشد و پیشرفت کشور در تمام زمینه ها به ویژه در عرصه های نانو، بهداشت، دفاعی و صنعت شده است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: امروز خلاقیت های ملت ایران به برکت این خودباوری که دستاورد انقلاب اسلامی است شکوفا شده. هم اکنون در عرصه بهداشت و درمان وضعیت کشور نسبت به زمان پهلوی بسیار بهبود داشته است بدین صورت که بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، بین 80 تا 94 درصد جامعه به داروهای ضروری دسترسی کامل دارند در حالی که در زمان پهلوی ما در کشور تنها 7 دانشکده پزشکی به همراه 700 دانشجوی پزشکی داشتیم و عمده پزشکان از کشورهای دیگر مانند هند و بنگلادش در داخل کشور مشغول به طبابت بودند اما هم اکنون سالیانه 3 هزار پزشک به کشورهای دیگر صادر می شوند.

رشد 8 پله ای جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد نسبت به زمان پهلوی

وی خاطر نشان شد: در حوزه اقتصاد آمارهای بانک جهانی کاملا این موضوع را نشان می دهد که اقتصاد ایران با 8 رتبه ارتقا از جایگاه 26 جهانی در سال 57 به رتبه 18 صعود کرده است و جزء 20 قدرت برتر اقتصادی جهان علی رغم مشکلاتی که در جامعه با آن رو به رو هستیم به حساب می آید.

ترقی تاکید کرد: در حوزه امنیت و دفاعی نیز کشور پیشرفت های قابل تعملی داشته است بدین صورت که طی چهار دهه گذشته کشور با سنگینترین تهاجمات نظامی، تروریستی، سیاسی و اقتصادی مواجه بوده است و توانسته ایم با صلابت کامل تمام این موانع را در هم بشکنیم و امروز قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه در رتبه اول قرار دارد.

نرخ پوشش تحصیلی آموزش عالی 24 برابر اول انقلاب است

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی بیان کرد: در حوزه آموزش عالی و تحقیقات و فناوری ما نرخ پوشش تحصیلی آموزش عالیمان 24 برابر اول انقلاب است و این موارد نشان می دهد که اگر در اول انقلاب حدود 175 هزار دانشجو داشتیم امروز 4 میلیون و 800 هزار نفر دانشجو در کشور داریم و توانسته ایم رتبه 21 جهان را در تولید مقالات علمی، کیفی و پر استناد جهان به دست آوریم علاوه بر این تعداد انجمن های علمیمان نسبت به پیش از انقلاب 5 برابر شده اند.

وی اظهار کرد: در حوزه رفاه و ارتقاء سطح زندگی، صد در صد جمعیت شهرنشین و 91 درصد جمعیت روستا نشین با 500 برابر شدن راه های مواصلاتی و جاده ها دسترسی کامل دارند علاوه بر آن امروز شاهد آن هستیم که نه تنها تهران بلکه اکثر مراکز استان ها از مترو بهره می برند و اکثر مردم به حمل و نقل عمومی دسترسی آسان و سریعی دارند.

85 درصد روستاها از نعمت آب آشامیدنی سالم برخرودار هستند

ترقی عنوان کرد: ایجاد شبکه گشترده آب آشامیدنی سالم در شهرها و روستاها موضوعاتی است که حتی زیرساخت های آن ها در رژیم گذشته پدید نیامده بود و در ابتدای انقلاب اسلامی اکثر روستاهای ما فاقد دسترسی به آب آشامیدنی سالم بودند اما امروز بیش از 85 درصد روستاهای ما از نعمت آب آشامیدنی سالم برخرودار هستند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر 80 میلیون ایرانی از خدمات دفترچه بیمه درمانی و بهداشتی بهره می برند. در بحث صنعت نیز همینگونه است، تولید ناخالص ملی ما از 16 درصد در اول انقلاب به 40 درصد افزایش پیدا کرد و یک جهت صنعتی در کشور ما رخ داده است.

افزایش 57 برابری صادرات غیرنفتی 

وی یادآور شد: صادرات غیرنفتی کشور از 54 میلیون دلار در اول انقلاب به 31 میلیارد دلار یعنی 57 برابر افزایش یافته است علاوه بر آن صادرات کشور از تک محصولی نفت خارج شده است و امروز صادرات کشور از محصولات مختلفی مانند محصولات پتروشیمی، کشاورزی، فولاد و ... انجام می شود.

ترقی خاطر نشان شد: دستاوردهای انقلاب اسلامی محدود به موارد ذکر شده نیست و ما در عرصه های دیگر مانند عرصه ورزش، فرهنگ، کشاورزی و غیره نیز به جایگاه مطلوبی دست یافته ایم که تنها با نگاهی به این آمارها در میابیم که کشور طی این 40 سال چه پیشرفت هایی داشته است.

انتهای پیام/5001