به گزارش صبح توس، مجید شایان یکی از خوشنویسان جوان نیشابوری است که اکثر نیشابوریان او را به‌واسطه هنر خوشنویسی و خنده همیشگی به‌خوبی می‌شناسند.

مجید شایان در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با کسب درجه استادی خوشنویسی گفت: آزمون‌های انجمن خوشنویسی ایران پس از دوره‌های هنرجویی شامل چهار سطح عالی، ممتاز، فوق ممتاز و استادی می‌شود که هر سطح قوانین خاص خودش را دارد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر توانایی خوشنویسی رزومه نیز در مرحله استادی مهم است، برپایی نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، نمایشگاه انفرادی و گروهی، سمینارهای تخصصی، تربیت دانشجو و ... نیازمندی‌های دریافت این درجه هنری است.

این استاد خوشنویسی گفت: کسب این درجه هنری به این سبک است که ابتدا باید آثار خوشنویسی برای بررسی اساتید به تهران ارسال شود و پس از قبولی در این مرحله باید سوابق کاری که مطرح شد برای انجمن ارسال شود.

شایان ادامه داد: در صورت تأیید این مرحله دعوت‌نامه شرکت در آزمون حضوری نویسی ارسال می‌شود که تا قبل از کرونا فقط در تهران برگزار می‌شد ولی با توجه به شرایط فعلی در ۵ مرکز استان با حضور نمایندگان انجمن خوشنویسان ایران طی دو روز برگزار می‌شود.

وی عنوان داشت: روز اول این آزمون به‌صورت اجباری نویسی که توسط داوران مشخص می‌شود برگزار شد و در روز دوم اجرای یک کار هنری فردی بود که مجموع امتیازهای کسب شده معیار سنجش قرار می‌گرفت.

این استاد خوشنویسی با اشاره به اینکه از سال ۹۴ تاکنون این آزمون در کشور برگزار نشده است اظهار داشت: این رتبه بالاترین رتبه خوشنویسی در ایران است.

انتهای پیام/۴۰۰۵