به گزارش صبح توس؛ به نقل از خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمود باعقیده رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خواف در خبری اعلام کرد: حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به مشاغل خانگی خواف تا کنون پرداخت شده است.

باعقیده در ادامه این خبر اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون به ۲۷ طرح مشاغل خانگی شامل ۷ طرح مستقل و ۲۰ طرح پشتیبان در رشته‌های گلیم بافی، رودوزی‌های سنتی، دوخت لباس‌محلی، سفالگری و حوله‌بافی این تسهیلات پرداخت شده است.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خواف همچنین افزود: تسهیلات طرح مشاغل خانگی در جهت ایجاد اشتغال، ترویج و رونق صنایع دستی به فعالان صنایع دستی مشاغل خانگی پرداخت می‌شود که امسال با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد ۵۷ فرصت شغلی جدید در شهرستان فراهم شده است.

وی در ادامه متذکر شد: استفاده از ظرفیت صنایع‌دستی برای ایجاد شغل و کسب و کار در خواف بسیار با اهمیت است و مشاغل خانگی یکی از راه‌های درآمد و تامین معیشت خانواده‌های این شهرستان است.

باعقیده در خاتمه این خبر خاطرنشان کرد: ترویج و استفاده از صنایع‌دستی به عنوان سوغات سفر به این شهرستان از برنامه‌هایی است که دنبال می‌شود و محصولات صنایع‌دستی شهرستان توانسته نظر گردشگران را جلب کند.

انتهای پیام/