به گزارش صبح توس؛ به نقل ازآستان نیوز، معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اجرای جشن های گرامیداشت ایام ولادت دخت گرامی نبی اکرم(ص) را بر عهده دارد و با تدارک برنامه‌های متنوع، میزبان زائران امام هشتم(ع) خواهد بود.

ویژه برنامه شب ولادت

به همین مناسبت شنبه دوم بهمن ماه همزمان با شب میلاد حضرت زهرا(س) ویژه برنامه‌ای بعد از نماز مغرب و عشا در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است که شعر خوانی، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی، اجرای سرود و همخوانی گلدسته های حرم و مداحی از جمله این برنامه‌هاست.

تقدیر از بانوان موفق انقلابی در روز مادر

همچنین در سوم بهمن ماه مصادف با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) نیز برنامه های مختلفی پیش بینی شده است که از ساعت 9:30 صبح روز یکشنبه آغاز و تا ساعت 11:10 ادامه خواهد داشت. قرائت دسته جمعی صلوات خاصه حضرت رضا(ع) و زیارت امین‌الله به نیابت از مادران آسمانی توسط امیر عارف، مداح و ذاکر اهل بیت(س)، همخوانی گروه سرود گلدسته‌های حرم، معرفی کتاب، شعرخوانی و دکلمه‌خوانی، سخنرانی حجت‌الاسلام سید مهدی واعظ موسوی، تجلیل و تقدیر از بانوان موفق انقلابی و اجرای مسابقات فرهنگی، از جمله برنامه‌های روز یکشنبه است.

شعرخوانی و مدیحه سرایی در شام ولادت

در ویژه برنامه شام میلاد حضرت فاطمه (س) نیز که از ساعت 18 آغاز خواهد شد، سیدرضا یعقوبی آل، در وصف حضرت زهرا(س) به شعرخوانی می‌پردازد و حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی سخنرانی خواهد کرد. اجرای سرود توسط گروه فدک الزهرا(س) و مدیحه سرایی توسط مهدی سروری، مداح و ذاکر اهل بیت(ع)، از دیگر برنامه های شام ولادت بانوی دو عالم در حرم مطهر رضوی خواهد بود.

انتهای پیام/