به گزارش صبح توس؛ حسین سنجرانی فرماندار خواف در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طبق بررسی آماری ۱۱۳ هزار نفر واجد شرایط دریافت واکسن در این شهرستان هستند که از این تعداد تا کنون ۱۰۲  هزار نفر واکسینه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۸۸.۸ درصد مادران باردار در مرحله اول و ۶۹.۵ درصد طی مرحله دوم واکسینه شده‌اند، افزود: همچنین ۹۰.۹۶ درصد دانش‌آموزان در این شهرستان دوز اول و ۸۰.۶۶ درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان بیان کرد: در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۵۰۰ تا ۸۰۰ دوز واکسن کرونا در این شهرستان توزیع می‌شود که در مقایسه با میانگین استانی رتبه‌ دوم الی چهارم در سطح استان را به خود اختصاص داده است.

سنجرانی توضیح داد: در راستای تسریع در روند واکسیناسیون و دسترسی راحت شهروندان به واکسن در این مدت واکسیناسیون سیار در سطح شهر برای اصناف، منازل، نمازهای جمعه و مدارس انجام شده است.

وی با اعلام اینکه ۷۰ درصد شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون در راستای کنترل بیماری و جلوگیری از شیوع کرونا ۱۲ هزار مورد بازدید میدانی از صنوف و اماکن عمومی انجام شده است.

فرماندار خواف مطرح کرد: در موج جدید کرونا اکنون ۲ مورد مبتلا به امیکرون در شهرستان شناسایی شده  که تحت درمان و در قرنطینه هستند.

انتهای پیام