به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز نماز سیاسی و عبادی جمعه در سراسر خراسان رضوی برگزار شد و اهم موضوعات به شرح ذیل مطرح شد؛

 امام جمعه مشهد:

اجبار فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ شیطنت‌‌ بود/ زنان باید خوشگذرانی کنند اما "صیانت" شوند

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: مصداق اصلی در تقوای عملی ترک گناه است و در مسئه ترک گناه به عنوان یک مراقبت در هفته‌های گذشته بحث کردیم که انسان در عین مراقبت که گناه را ترک می‌کند اما گاهی خود را در دل گناه می‌بیند با اینکه در صدد هست که گناه نکند اما معصیت خدا را انجام می‌دهد لذا برای ترک گناه باید ایجاد ملکه تقوا کرد.

وی افزود: تقوا تا به ملکه در نیاید تضمینی در زندگی انسان ندارد اینکه با زور و مراقبت شدید گناه را ترک کنیم زندگی تقوایمان به سروسامان نمی‌رسد پس باید انسان ملکه تقوا داشته باشد تا گناه به زندگی او وارد نشود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد:وقتی ملکه تقوا در انسان حاصل شد از گناه بدش می‌آید نه اینکه خود را به زور وادار کند که گناه نکند، حال گناه شهوت جنسی باشد، کلاهبرداری، قدرت نامشروع، دروغ ، تهمت و غیبت در هر حال زبانش به دروغ نمی‌چرخد بنابراین سعی کنید تقوا به صورت ملکه در زندگی ایجاد شود و به گناه عادت نکنید.

وی خاطرنشان کرد: شما باید مدیریت کنید تقوا را ، من و شما آدم هستیم  تمام بشریت به قدرت اراده اش ارزش دارد و تفاوت دارد با دیگر موجودات، انسان  بسیاری از کارها را می‌تواند اراده کند و انجام بدهد و بسیاری را اراده کند و انجام ندهد، انسانی که اراده خود را از دست بدهد انسانیت خود را از دست داده است.منشا تمام مفاسد در دل ماست و ما باید در دل مدیریت کنیم وبر دل مسلط شویم و نگذاریم هر خواسته ای وارد دل شود و دلمان هر چیزی بخواهند.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: امروز مقارن با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) است و این عیدسعید را تبریک می‌گویم، روز گذشته 30دی ماه مصادف بود با سالروز شهادت جانگداز اسوه و الگوی غیرت مندی دینی مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی نواب صفوی و یاران فداکارش در عرصه فدائیان اسلام(ره)، مرحوم نواب صفوی الگوی غیرت مندی دینی بود، مردی بود که از برابر هیچ گناه و مورد غضب خدا بی تفاوت نمی‌گذشت چه در حوزه سیاست چه در حوزه زندگی اجتماعی، هرگاه یک منکری را مشاهده می‌کرد با همه قدرت مقابل ان می ایستاد تا مرز نثار جان مبارزه می‌کرد با موارد غضب ذات مقدس پروردگار و در این مبارزه هم شجاعت داشت هم اخلاص و هم غیرت و از خودگذشتگی داشت.

وی افزود: یکی از ویژگی‌هایی که برای وجود مقدس امام عرضه می‌داریم این است که جانشان را در راه خدا بذل کرده‌اند آنجایی که در راه خدا به شما مصیبت وارد می‌شد مقاومت می‌کردید و مصیبت را تحمل می‌کردید و مسیر حق را ادامه می‌دادید و با ناحق مبارزه می‌کردید خدابیامرزد نواب صفوی را، آدم اگر از غیر معصوم این دو ویژگی را بخواهد رنگ و بویش را در انسانی مشاهده کند مرحوم نواب صفوی عنصرپاکی بود  که با آن خفقان شدید و وضعیتی که در نظام طاغوتی و ستم شاه وجود داشت با کمال قدرت مقابله می‌کرد تا جایی که حتی بزرگترین خطرها را می‌پذیرفت برای اینکه یک قدم در راه خدا بردارد و یک نهی از منکر انجام بدهد.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: این‌ها الگوی ما هستند اگر روز قیامت در مقابل خداوند قرار بگیریم این میزانی که شما شنیدید یک ترازو نیست اینجاست که ما بگوییم خدایا ما که علی (ع) نبودیم و امام معصوم بودیم ما که عرضه نداشتیم کنار سیدالشهدا و یارانش وفاداکاری کنیم بعد به ما نشان می‌دهند که شما امام و معصوم نبودید فردی عادی بودید اما مگر نواب صفوی و امثال ان آد م عادی نبودند که تمام عمرشان را مقابل نهی از منکر مقاومت کرد و جنگید و مبارزه کرد و هستی و جانش را داد شما چکار کردید؟ 

وی ادامه داد: این اسوه‌ها در آن میزان برای ما حج هستند و به ما نشان می‌دهند، ما به چشم خود انواع منکرات را دیدیمو بی تفاوت از کنارش رد شدیم و به هیچ وجه حاضر نشدیم به روی خود بیاوریم امروز که خوشبختانه نظام مقدس حکومتی ما اسلامی است متاسفانه  در مظاهر اسلامی و دین مداری و حکمرانی دینی در زندگی اجتماعیمان مسئله داریم. این وضعیت بی‌حجابی در  که در شهرها و بلاد و این اصرار یک عده عناصر نابهنجار بر بی‌عفتی زنان ، کجای این موضوع با مبانی اسلامی ما سازوکار دارد؟

علم‌الهدی بیان کرد:امروزی که نظام دینی داریم آیا باید مظاهر اجتماعی ما اینقدر مالامال از مفاسد منکرات و بی عفتی باشد این درست است؟ در مقابل ماهم بی تفاوت بایستیم و حرف هم میزنیم می‌گویند آقا نیروی انتظامی ، دادگاه و دولت بروند جلویش را بگیرند قصه که دادگاه و نیروی انتظامی نیست؛ قصه باید مردمی باشد و باید این خانم بدحجاب و آدم ولنگار احساس کند مردم از او بدشان می‌آید و این اظهار نفرت و انزجار برای مردم یک تکلیف الهی در نهی از منکر است.

وی عنوان کرد: مردم باید مشکل را حل کردند نه نیروی انتظامی، مردم باید اظهار نفرت کنند، روز یکشنبه روز زن است  و تکلیفمان را هم در مبانی فکری و اعتقادی خود  و هم در مورد عملیات و برنامه‌های رفتاری اجتماعی خودمان  با مسئله اسلام و دین در خصوص زن باید تکلیفمان را روشن کنیم. اینکه یک عده پیدا شوند و با مسخره کردن امثال بنده  در فضای مجازی و حرافی کردن و خرافات بافتن با ماموریت‌هایی که از خارج دارند بیایند تمام شعائر دینی و مقدسات ما را مسخره کنند و ما هم تماشاچی باشیم و نگاه کنیم آیا درست است؟

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:برادران و خواهران اسلام بر زن دارای اندیشه است، غیر از حلال و حرامی که در مورد زن دارد اسلام در دنیا مکتب خاصی در شخصیت زن دراد و نمودش صدیقه اطهر(س) است اسلام ضد زن و ضد آزادی زن نیست؛ اسلام ضد شخصیت زن و ضد جریان زن خوشگذرانی زن نیست.زن و مرد در تمام حقوق انسانی با هم مشترک هستند در تمام شئون انسانیت هیچ مردی بر هیچ زنی از دیدگاه اسلام امتیاز ندارد و از تمام حدود آزادی و رفاه اجتماعی همانطور که مرد برخوردار است و زن هم برخوردار باشد منتهی بی حجابی زن در عرصه‌های اجتماعی آزادی زن نیست بلکه آزادی مردها است.

 وی خاطرنشان کرد: اینکه یک زن در مقابل چشم‌های مردان ظهور پیدا کند  و در رهگذر شهوترانی مردان زیبایی‌اش واقع شود این آزادی مردان است نه زنان، آزادی زن در این است که بتواند با یک صیانت خودش را حفظ کند و مورد تجاوز ستمکارانه یک مرد ولو در حد یک نگاه  و تماشاهم قرار نگیرد این آزادی زن است نه اینکه آزادانه از او سوءاستفاده کنند بنابراین حجاب آزادی زنان است.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: زن دارای ساختار ویژه ای است هم از نظر عاطفی، احساسی، فکری، جسمانی بحث تفاوت زن و مرد تنها در مسئله جنسیت نیست، در بسیاری از کارها زن کارآمد است و مرد کارآمد نیست در بسیاری از عرصه‌ها زنان هنرمند هستند و از مرد هیچ هنری بر نمی‌آید اما یک ساختاری است که از نظر جسمی آسیب پذیر است و نیاز به صیانت دارد، زن باید صیانت شود  و اگر صیانت شد؛ شخصیت ، ارزش و عظمتش کاملا محفوظ می‌ماند و اگر صیانت نشد با همه عظمتی که دارد متاسفانه از بین خواهد رفت و مرود تجاوز قرار می‌گیرد ولو در حد یک نگاه و چشم چرانی،در اسلام آنجایی که در قرآن آیه حجاب آمده است هرکجا قرآن در حجاب زن دستور داده است عنوان کرده برای اینکه زن آسیب نبیند.

وی ادامه داد: در سوره مبارکه احزاب آیه 59 دستور چادر خدا داده است و به پیغمبر فرموده است به زنانت، به دخترانت و زنان مومنین بگو چادر سر کنند؛ چرا که شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند این حجاب برای صیانت است و گرنه کسی نگفته است زن ورزش نکند، زن تفریح و گردش نکند و از تمام حقوق و حدود اجتماعی که مردان برخوردارند زنان نیز برخوردارند و باید آزادانه ورزش و تفریح کنند اما نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولان نظام موظفند صیانت زنان را در عین خوشگذرانی و تفریح و ورزش کردن فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهارکرد:مراجع تقلید و مقام معظم رهبری فتوا دادند که دوچرخه سواری زن در ملا و منظر مردان حرام است  چرا که تبرج است و نباید زنان در حضور مردان در خیابان‌ها سوار دوچرخه شوند اما آیا زنان باید از دوچرخه سواری و اسب سواری محروم شوند؟ خیر زن باید بتواند استفاده کند و تنها باید صیانت شود و حفظ شود و در مکانی به دور از نگاه مردان بتواند دوچرخه سواری و اسب سواری و تفریح کند.

وی خاطرنشان کرد: از شهردار مشهد تشکر می‌کنم به خاطر دستوری که صادر کردند و برنامه‌ای که اجرا می‌شود در پارک‌های بالای 5هکتار  مکان‌هایی برای ورزش و تفریح بانوان فراهم شود و زن‌ها بتوانند با کمال آزادی ورزش کنند اما در صیانت؛ در راستای شهوترانی و رهگذر غریزه جنسی و نگاه و چشم‌چرانی قرار نگیرند، عزیزان من مدان چمن فوتبال و بازی فوتبال جای هیجان است، شما مردان چقدر هیجان پیدا می‌کنید بعد بانوانی که به مراتب از نظر عاطفی و احساسی هیجانی تر هستند این هیجان را بروز و ظهورش را مراجع تقلید می‌گویند حرام است، صدای زن بلند شود و حرکات زن در مقام هیجان مردان را تحریک کند حرام است.

علم‌الهدی بیان داشت: اینکه می‌گویند فیفا مجبور کرده است زنان باید تماشای بازی فوتبال شرکت کنند؛ شیطنت‌های افراد بی‌دین و ضد‌انقلاب خارج‌نشین است که فیفا را تحریک کردند وگرنه فیفا به این کارها کار نداشت، حال زنان از تماشای فوتبال محروم باشند و تنها به تلویزیون اکتفا کنند؟ این نظام ، نظام اسلامی است و مسئولان فوتبال بیایند در ورزشگاه‌ها مکان‌هایی را مخصوص بانوان فراهم کنند که صیانت داشته باشند و از هیجان او یک مرد هوس‌ران و چشم‌چران سوءاستفاده نکند. زنان را باید صیات کرد چه مانعی دارد  از ورزشگاه فوتبال را ببیند اما باید از او صیانت شود.

وی عنوان کرد: دستگاهی که مسئول توسعه ورزش قهرمانی در کشور است مسئول ایجاد صیانت برای زنان در تماشای مستقیم فوتبال هست و باید انجام دهد. براردان و خواهران نیاییم با دین دشمنی کنیم این حرف هایی که در فضای مجازی حرف‌های بنده و امثال بنده را تحریف می‌کنند و پس و پیش می‌کنند و مسخره می‌کنند، ما که ترس و باکی نداریم و در راه دین فداکاری است، الگوی ما نواب صفوی است ما پای همه چی ایستاده‌ایم.

امام جمعه مشهد بیان کرد: شما غیرت دینیتان نباید اجازه بدهد که یک عده اراذل به حرام خدا حمله کنند و احکام دین و آیات قرآن را زیر پا بگذارند و حجاب را مسخره کنند و ما وظیفه داریم برای زنان تمام تفریحات و ورزش‌ها را فراهم کنیم با صیانت و حفاظت و در این نظام به وسیله عناصر متدین دولت و مجلس برنامه ریزی شود و خواهران و دختران ما با کمال صیانت از هرگونه جرایان غیردینی و غیرشرعی بتوانند از انواع ورزش‌ها و تفریحات لذت ببرند.

امام جمعه سرخس:

جنگ ادراکی- شناختی علیه دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی شکل گرفته است

حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تاکید بر اینکه جنگ ادراکی- شناختی علیه دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است، اظهار کرد: این جنگ با عملیات هدفمند رسانه‌ای و کمک پیاده نظام دشمن و غرب پرست‌ها هدایت می‌‌شود.

امام جمعه سرخس افزود: کشور ما به سمت خنثی سازی تحریم‌ها در حرکت است که باید هم نگاه درونی و هم نگاه بیرونی داشته باشیم؛ نگاه بیرونی باید نگاه عزتمندانه باشد که در دولت سیزدهم این نگاه وجود دارد.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: توافقات با کشورهای روسیه و چین و همچنین کشورهای همسایه عزتمندانه است، به همین دلیل پیاده نظام دشمن و غرب پرست‌ها از این دیپلماسی عزتمندانه ناراحت هستند.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم بر اساس عزت، مصلحت، حکمت و فرمایشات رهبر معظم انقلاب خنثی سازی تحریم‌ها را شروع کرده است و به کوری چشم غرب پرستان دیپلماسی عزتمندانه فعال است.

خطیب نماز جمعه سرخس خاطرنشان کرد: یکی از جلوه‌های خوبی که سفر آیت الله رئیسی داشت، اقامه نماز ایشان در کاخ کرملین بود و این باعث افتخار است که در کاخی که زمانی ضد خدا فعال بودند، اقدام ایشان باعث عزت اسلام شد.

امام جمعه سرخس بیان کرد: از برکات صدور انقلاب اسلامی و جهاد شهید سلیمانی این است که پوتین و بسیاری از مسئولان روسیه در سفر آیت الله رئیسی، ارادتشان را به مقام معظم رهبری نشان دادند.

حجت‌الاسلام بختیاری با اشاره به هراس آمران و قاتلان سردار سلیمانی از انیمیشن «انتقام حتمی» عنوان کرد: پیام این انیمیشن برای آمران و قاتلان شهید سلیمانی رفته است که باید منتظر انتقام باشند و با مدد الهی هم آمران و هم قاتلان شهید سلیمانی به‌زودی به مکافاتشان می‌رسند.

وی تصریح کرد: گوشه‌‌‌ای از این مکافات را یمنی‌ها به اماراتی‌ها نشان دادند و مراکز حساس و ذی قیمت آن‌ها را مورد هدف قرار دادند؛ یاوران امام زمان علیه‌السلام پاسخ تجاوز امارات را دادند و این مسئله نشان داد که امنیت عاریه‌ای در کاخ شیشه‌ای به درد کسانی که به غیر خدا دل بسته‌اند، نمی‌خورد.

امام جمعه سرخس در پایان از مردم روستای ولایتمدار کندکلی که اقدامات فرهنگی نماز جمعه این هفته شهرستان را بر عهده داشتند، تقدیر کرد.

امام جمعه تربت حیدریه:

عزم راسخ دولت بر تعامل با شرق و همسایگان در راستای خنثی سازی تحریم هاست

حجت الاسلام محمدرضا  عصمتی در آئین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انقلاب اسلامی نعمت های فراوانی همچون عزت، اقتدار، عظمت و معنویت را به ما عنایت کرده و اکنون باید بررسی کنیم که ما برای انقلاب چه کرده ایم.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت های مهم دولت سیزدهم عزم راسخ بر تعامل با شرق و همسایگان ایران اسلامی است و این در حالی است که نگاه دولت قبل به حاکمیت غربی بود و همه مشکلات را به برجام و مذاکره پیوند زده بودند و دشمن هم از این نگاه استفاده می کرد که هر چه تحریم ها را بیشتر و مردم را تحت فشار قرار دهد یقینا ایران تسلیم خواهد شد.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان کرد: دولت سیزدهم در سیاست خارجی خود خنثی سازی تحریم ها را بعنوان اولویت نخست  انتخاب کرده و این بدان معناست که همه دنیا را منحصر به غرب ندانسته و بلکه با کشورهای شرقی و همسایگان ایران که نقش مهمی در خنثی سازی تحریم ها دارند ارتباط گرفته است.

وی افزود: سفر وزیر خارجه به چین برای نقشه راه ۲۵ ساله و تحکیم روابط خارجی بین دو کشور و همچنین سفر ریاست جمهوری به روسیه برای تقویت ارتباط با شرق یک قدم بسیار مهم در راه خنثی سازی تحریم هاست.

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: وقتی این حرکت دولت سیزدهم نتیجه بخش شد، دشمن در گام نخست با عوامل داخلی خود بمباران تبلیغات را شروع کردند که این حرکت ها و سفرها را زیر سوال ببرند و در بین مردم بی اثر جلوه بدهند ولی امام راحل به ما آموخت هر چیزی که دشمن بر علیه آن برای ما تبلیغ می کند بدانید که منافعش به خطر افتاده، لذا این حرکت ارزشمند دولتمردان در خنثی سازی تحریم ها را تقدیر می کنیم.

حجت الاسلام عصمتی یادآور شد: اینکه برخی تحریم ها را دشمن برداشته نه بخاطر ارتباط و مذاکره بوده، این بدان خاطر است که بعد از بررسی متوجه شدند که تحریم ها بی اثر و بی فایده شده است.

امام جمعه تربت حیدریه در تشریح این سخن امام راحل که فرمودند نگویید انقلاب برای ما چه کرده و ببینید ما برای انقلاب چه کرده ایم، گفت: دولت سیزدهم در گام نخست در واردات واکسن و واکسیناسیون عمومی کرونا و در ادامه خنثی سازی تحریم ها موفق بوده و این کاری است که تاکنون دولت برای مردم کرده و مسوولان میانی در استان و شهرستان هم لازم است در جهت رفع مشکلات مردم قدم بردارند تا با همدلی و همراهی کشور را از این برهه عبور دهیم.

وی افزود: کاری که مردم باید انجام بدهند و  دین خود را به انقلاب ادا کند این است که همچون گذشته در صحنه حضور داشته و ترفند های دشمن را بشناسند و گوش به فرمان امامت جامعه اسلامی باشند و عمل به موقع انجام دهند تا به آن اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی دست یابیم.

امام جمعه خلیل آباد:

جاده خلیل آباد به بردسکن مشکلات ایمنی و جانی برای مردم دارد / تکمیل باند دوم این جاده از مطالبات جدی مردم و مسئولان است

حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی مردم در منطقه دوبانده شدن جاده شادمهر تا انابد است که مشکلات ایمنی و جانی برای مردم به وجود آورده است.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه با اشاره به وعده های مختلف در خصوص این پروژه، خاطرنشان کرد: هر کدام از مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی که به منطقه ترشیز دعوت شده اند، یکی از مطالبات جدی مردم که همواره مطرح می شود بحث دوبانده شدن جاده خلیل آباد به بردسکن است.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی وعده داده شد که از شادمهر تا کاشمر دوبانده شود و اعتبارات آن تخصیص پیدا کند تا به این پروژه به یک سرانجام مناسبی برسد، تصریح کرد: در سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور که روز گذشته به ترشیز سفر کرده بودند، مسئولان منطقه مجدداً بر بحث باند دوم خلیل آباد به بردسکن تاکید داشتند.

حجت الاسلام ناهیدی با تاکید بر اینکه مشکلات عدیده ای در منطقه وجود دارد ولی مسئله باند دوم خلیل آباد به بردسکن جزو تاکیدات همه مسئولان و مردم است، اذعان کرد: امیدواریم هر چه سریعتر اقدام اساسی برای این جاده مهم و حیاتی به عنوان شاهرگ منطقه انجام شود و مشکل مردم در این زمینه حل و حوادث و تصادفات به حداقل برسد.

وی همچنین در ادامه با اشاره به دستور رئیس جمهور مربوط به اصلاح نظام بانکی به نفع مردم، عنوان کرد: پنج دستور در اصلاح نظام بانکی به نفع مردم توسط رئیس جمهور مطرح شده و این دستورات به منظور تسهیل امور مردم در بانک ها صادر شده است.

امام جمعه خلیل آباد ادامه داد: سختگیری نسبت به بدهکاران بدحساب، تسهیل پرداخت وام به مردم، واگذاری بنگاه های تملک شده تولیدی بانک ها و... از جمله این دستورات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به چین و سفر رئیس جمهور به روسیه، تشریح کرد: از ابتدای دولت سیزدهم، عزم دولت بر همکاری و تعامل فعال با کشورهای همسایه، شرق آسیا و منطقه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است و اعضای دولت نیز به دنبال این هستند که این رکود را بشکنند و تا وضعیت به نفع مردم تغییر کند.

ناهیدی با تاکید بر اینکه ماشین تبلیغاتی دشمن از همان ابتدای دولت سیزدهم راه اندازی شد و امروز به بمباران تبلیغاتی تبدیل شده است، بیان کرد: دشمن با عملیات هدفمند رسانه ای به دنبال این است که راهبرد رفع تحریم ها با همکاری همسایه گان خود را از کار بندازد تا ایران به آمریکا وابسته باشد.

وی با بیان اینکه وقتی تاریخ 43 ساله انقلاب اسلامی و تقابل دائمی آن با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا مرور می کنیم شاهد شکست های مختلف آمریکا در منطقه هستیم، تاکید کرد: حضور به موقع مردم در تمام صحنه های مختلف باعث خنثی شدن برنامه های آمریکا در منطقه و کشور جمهوری اسلامی ایران شده است.

امام‌جمعه قوچان:

جایگاه زن باید در تمام مراحل انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دیده شود

حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق، امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای این شهرستان با اشاره به شخصیت زن در نگاه اسلام، اظهار کرد: حضرت زهرا سلام‌الله علیها می‌تواند به‌عنوان یک الگو برای همه زن‌های دنیا قرار بگیرد زیرا ایشان یک شخص یا فرد نیست بلکه یک شخصیت و مکتب است.

وی ادامه داد: معنای مکتب بدان معنا بوده که صاحبان آن مکتب به سایر انسان‌ها می‌گویند که اگر در زمره ما قرار بگیرید و اندیشه ما را کسب کنید برای شما طرح و برنامه داریم تا شما به هدف والای خودتان برسید.

امام‌جمعه قوچان بابیان اینکه امروز غرب‌گرایان و غرب گدایان به بهانه واهی به مبارزه با اسلام و انقلاب می‌پردازند و عنوان می‌کنند این انقلاب برای زنان برنامه‌ای ندارند، تصریح کرد: مکتب و اندیشه غرب از زن به‌عنوان یک کالا، عروسک و ابزار استفاده می‌کند در حوزه‌های مختلف همچون اقتصادی، سیاسی و حتی جنسی و بعد از تمام شدن و رسیدن به اهداف خود زن را به زباله‌دان می‌اندازد.

هراتی مطلق تأکید کرد: اسلام و انقلاب اسلامی به زن در جامعه شخصیت و هویت داده و آن را به وزارت، صدارت و حتی وکالت مردم در مجلس می‌رساند و امروز وجود دارند زنانی که با رعایت حجاب اسلامی در عرصه اجتماع حضور و بروز کاملی نشان می‌دهند.

وی یادآور شد: باید از فکر و اندیشه زنان در راستای اهداف انقلاب اسلامی ایران دیده شود و این خواسته امام خمینی(ره) بود که باید جایگاه زن در تمام مراحل انقلاب و نظام مقدس در نظر گرفته شود.

امام‌جمعه قوچان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در طلیعه چهل و سومین سالگرد پیروزی قرارگرفته است  این انقلاب توسط جوانانی تاکنون محفوظ مانده است که در کربلای 4 و 5 جان خود را برای این نظام و ملت فدا کردند، گفت: اگر رئیس‌جمهور سفری عزتمندانه به روسیه دارد و رئیس‌جمهور روسیه نیز سلام خود را به رهبر معظم انقلاب می‌رساند در سایه همین رشادت‌ها و مجاهدت‌ها به‌دست‌آمده است.

امام جمعه نیشابور:

از فرماندار حمایت کنید/ گله‌ها در جای خودش مطرح شود

حجت الاسلام علیرضا یعقوبی، امام جمعه نیشابور در خطبه های نمازجمعه نیشابور گفت: امیدواریم فرماندار نیشابور با روحیه جوانی و جوانگرایی، قدرت، نشاط، حرکت و شجاعت و امیدواری منطقه و شهرستان را مدیریت کنند.

وی افزود: خیلی از شماها تلاش کردید دولت سر کار بیاید، امروز نماینده عالی دولت در شهرستان منصوب شده است، همه باید همکاری کنیم.

امام جمعه نیشابور خاطر نشان کرد: یک سری حرف ها و ناراحتی ها و گلایه ها را کنار بگذارید، متحد شوید و از دولتی که خودمان انتخاب کردیم حمایت کنی. ممکن است برخی گلایه ها حق و درست باشد ولی هر گلایه حق و درستی قابل گفتن نیست، برخی جاها باید تحمل و حوصله کرد و به مصلحت ملت و شهر و منطقه و کشور بیاندیشیم.

یعقوبی اضافه کرد: حرفمان از روی مصلحت خواهی و خیرخواهی باشد، که حرفمان و ناراحتی هایمان را بخواهیم خالی کنیم.

وی عنوان داشت: ما را ناراحت کردند، این مسئله در سینه ما عقده شده است، این مسائل نباید به نحوی خالی شود که ناامنی، اختلاف، بدبینی و سوء ضن در جامعه ایجاد کند و باید این عقدع را در سینه نگه‌داشت.

امام جمعه نیشابور خاطر نشان کرد: از روند انتخاب فرماندار منتخب گلایه داریم اما نه از فرماندار. فرماندار به عنوان خدمت و خدمتگذار به شهر ما آمده است و شاید خودش از این روند خبر نداشته باشد.

وی ادامه داد: ما از استانداری یا وزارت کشور گلایه داریم و گلایه ها باید به آن جا مطرح شود.

یعقوبی تاکید کرد: کسانی که می خواهند گلایه ها را مطرح کنند آن جا مطرح کنند. در شهر کار‌ تمام است.

وی تاکید کرد: فرماندار‌ محترم به عنوان یک نیروی انقلابی خوش سابقه، خوش فکر، ولایی، پابه کار و اهل میدان آمده و همکاری کنید و نا امیدی را در روند توفیقات ایشان ایجاد نکنیم.

وی تصریح کرد: خواهش می کنم که گله ها در‌ جاهای خودش مطرح شود و نباید در شهر مشکلی ایجاد شود.

یعقوبی با اشاره به قانون گفت: انتصاب فرماندار حق دولت است، خواه با این حق موافق باشم یا مخالف باشم. این حق را قانون به دولت داده و آن ها از حقشان استفاده کرده اند و آن ها منصوب کرده اند که ما همراهی و همکاری خواهیم داشت.

وی در پایان تاکید کرد: با وحدت و برادری برای مردم خدمت کنید که جز با این کار پیش نمی رود و این تجربه ۴۰ ساله ما است.

امام جمعه اسحاق آباد:

همکاری با روسیه تهدید تحریم ها را تبدیل به فرصت می‌کند

حجت الاسلام علیرضا زارعی، امام جمعه اسحاق آباد در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: ایران و روسیه در زمینه های اقتصادی، نظامی و امنیتی دارای نقطه های مشترکی هستند که توسعه روابط بین این دوکشور می‌تواند منافع دو طرف را رشد و توسعه بدهد.

وی افزود: این همکاری می‌تواند تهدیدهای دشمنان مشترک بخصوص تحریم های آمریکا را تبدیل به فرصت نماید.

زارعی تاکید کرد: همسایگی کشور روسیه با ایران، همسویی روسیه در خیلی از مواضع با ایران و وجود بیش از ۲۵ میلیون مسلمان علاقمه مند به ایران در روسیه اهمیت توسعه روابط را بالا می‌برد.

امام جمعه اسحاق آباد خاطر نشان کرد: سفر رئیس جمهور محترم به روسیه علیرغم مورد هجمه قرار گرفتن این سفر توسط دلدادگان غرب و پادوهای آن‌ها که روزی تمام مناقع کشور را در راه مذاکره و نشست با غرب می‌دیدند ،منافع راهبردی برای دوکشور خواهد بود

وی ضمن تشکر از نیروی انتظامی گفت: باید از اقدام ضرب الاجل نیروی انتظامی در دستگیری سارقان تشکر کنم و از قوه قضائیه درخواست برخورد جدی به مخلان نظم و امنیت را دارم.

وی ادامه داد: برخورد جدی و قاطعانه قوه قضائیه درصد بازدارنگی در جرائم را بالا می‌برد.

زارعی تاکید کرد: راه اندازی گشت‌های محلی کمکی به نیروی انتظامی در تامین امنیت است.

امام جمعه رشتخوار:

تلاش‌های جهادی دولت سیزدهم، ناراحتی دشمنان را به دنبال داشته است

حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار  در رابطه با اهمیت و تاکیدات فراوان دین مبین اسلام در رابطه با احسان و نیکی به پدر و مادر گفت: ما باید قدردان زحمات پدر و مادرها باشیم، کسانی که از جان و دل برای ما هزینه می‌کنند، سختی می کشند تا ما در آسایش باشیم به خاطر ما از خواب و استراحت خود می‌زنند.

وی  با تبریک پیشاپیش سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله روز مادر با گرامیداشت بیان داشت: امروز باید سبک زندگی اسلامی در جامعه ما پیاده شود، این سبک زندگی به وسیله تربیت اسلامی با الگو پذیری از زندگی ائمه اطهار(ع) از طریق مادران دنبال شود.

امام جمعه رشتخوار در ادامه با اشاره به  سفر اخیر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشور به چین سفر و سفر ریاست جمهوری اسلامی کشور به روسیه بیان داشت: تلاش های دولت انقلابی سیزدهم ناراحتی دشمنان را به دنبال داشته است، ودر هر حال به دنبال تخریب این تلاش ها هستند، توافق ایران و چین قطعاً در آن منافع ایران اسلامی در نظر گرفته شده است و ارتباطی ایران با شرق  جهان به نفع ایران خواهد بود.

وی در تکمیل این مطلب ، یادآور شد: امروز شرایط چین و روسیه با شرایط آمریکا بسیار متفاوت است، چین و روسیه درصدد رفع مشکلات و ارتباط متناسب و دوجانبه هستند، اما آمریکا تنها به دنبال اهداف خود است و همچنان دشمنی خود را با جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌دهد.

حجت الاسلام جهانشیری در ادامه اذعان داشت: یکی از نکاتی که اخیر ریئس جمهور به آن ورود کردند و دستور اکید دادن  رسیدگی به وضعیت بانک‌ها است، توصیه ما این است که بانک ها نسبت به پاسخگویی به ارباب رجوع نهایت تلاش خود را داشته باشند، تا وامی را که این عزیزان می خواهند به راحتی به آن برسند، اگر نمی‌توانند این بانک باید وضعیتشان مشخص شود ما باید در خدمت مردم باشیم چرا که مردم ولی نعمت ما هستند.

وی همچنین در رابطه با مسائل پیش آمده و تلاش های کشور عربستان در عراقريال تصریح کرد: یکی از مسائلی که امروز مطرح هست تلاش عربستان سعودی  برای تبدیل کردن عراق به شرایط لبنان است، اینکه انتخابات عراق را به مشکل روبرو کنند و به منافع خود برسند، باید مسئولان عراقی سبت به این مسائل دقت و توجه کافی را داشته باشند.

امام جمعه سبزوار:

نهضت تبیین در برابر هجمه رسانه ای دشمن شکل گیرد

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه، امام جمعه سبزوار در خطبه های نماز جمعه سبزوار گفت: جوانان توانمند در عرصه فضای مجازی  باید با ورود به  مسائل فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی، حقایق و واقعیت ها را  تبیین و تشریح  کند.

وی اظهار داشت: امروز تسلط رسانه ای دشمن بر اذهان و افکار عمومی سبب شده تا افراد زیادی در چنگال رسانه ای  و تبلیغاتی دشمنان گرفتار شوند. 

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: دشمن تلاش دارد با تبلیغات خود  ایمان و باور جوانان را کمرنگ نماید، لذا در این شرایط تبیین از مهم‌ترین رویکردها و شیوه‌های مقابله با هجمه رسانه ای دشمن است .

وی اظهار داشت: امروز یکی از میدان های جهاد، نهضت تبیین با بهره گیری از غیرت دینی است و  نیاز به حاج قاسم های فضای مجازی  داریم که با انگیزه و غیرت دینی وارد میدان شده  و با تبیین حقایق، ترفندهای دشمن  را خنثی نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: همچنین با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، ارتقای سواد فضای مجازی، تدوین قوانین به روز در این عرصه و تولید محتوای مناسب زمینه  بصیرت‌افزایی افراد جامعه در برابر هجمه فضای مجازی رها شده  فراهم می‌شود.
امام جمعه سبزوار گفت: نفوذ در اذهان عمومی، اثرگذاری بر تصمیمات و اقدامات افراد، پیش بینی کنش‌ها، مدیریت هیجان ها و احساسات، ایجاد شک و یقین در اذهان، مدل سازی ریاضی فرایندهای ذهنی و ترفندهای دیگر رسانه ای  برخی از  آثار هجمه رسانه‌ای است.