به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه، امام جمعه سبزوار در خطبه های نماز جمعه سبزوار گفت: جوانان توانمند در عرصه فضای مجازی  باید با ورود به  مسائل فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی، حقایق و واقعیت ها را  تبیین و تشریح  کند.

وی اظهار داشت: امروز تسلط رسانه ای دشمن بر اذهان و افکار عمومی سبب شده تا افراد زیادی در چنگال رسانه ای  و تبلیغاتی دشمنان گرفتار شوند. 

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: دشمن تلاش دارد با تبلیغات خود  ایمان و باور جوانان را کمرنگ نماید، لذا در این شرایط تبیین از مهم‌ترین رویکردها و شیوه‌های مقابله با هجمه رسانه ای دشمن است .

وی اظهار داشت: امروز یکی از میدان های جهاد، نهضت تبیین با بهره گیری از غیرت دینی است و  نیاز به حاج قاسم های فضای مجازی  داریم که با انگیزه و غیرت دینی وارد میدان شده  و با تبیین حقایق، ترفندهای دشمن  را خنثی نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: همچنین با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، ارتقای سواد فضای مجازی، تدوین قوانین به روز در این عرصه و تولید محتوای مناسب زمینه  بصیرت‌افزایی افراد جامعه در برابر هجمه فضای مجازی رها شده  فراهم می‌شود.
امام جمعه سبزوار گفت: نفوذ در اذهان عمومی، اثرگذاری بر تصمیمات و اقدامات افراد، پیش بینی کنش‌ها، مدیریت هیجان ها و احساسات، ایجاد شک و یقین در اذهان، مدل سازی ریاضی فرایندهای ذهنی و ترفندهای دیگر رسانه ای  برخی از  آثار هجمه رسانه‌ای است.