به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار  در رابطه با اهمیت و تاکیدات فراوان دین مبین اسلام در رابطه با احسان و نیکی به پدر و مادر گفت: ما باید قدردان زحمات پدر و مادرها باشیم، کسانی که از جان و دل برای ما هزینه می‌کنند، سختی می کشند تا ما در آسایش باشیم به خاطر ما از خواب و استراحت خود می‌زنند.

وی  با تبریک پیشاپیش سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله روز مادر با گرامیداشت بیان داشت: امروز باید سبک زندگی اسلامی در جامعه ما پیاده شود، این سبک زندگی به وسیله تربیت اسلامی با الگو پذیری از زندگی ائمه اطهار(ع) از طریق مادران دنبال شود.

امام جمعه رشتخوار در ادامه با اشاره به  سفر اخیر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشور به چین سفر و سفر ریاست جمهوری اسلامی کشور به روسیه بیان داشت: تلاش های دولت انقلابی سیزدهم ناراحتی دشمنان را به دنبال داشته است، ودر هر حال به دنبال تخریب این تلاش ها هستند، توافق ایران و چین قطعاً در آن منافع ایران اسلامی در نظر گرفته شده است و ارتباطی ایران با شرق  جهان به نفع ایران خواهد بود.

وی در تکمیل این مطلب ، یادآور شد: امروز شرایط چین و روسیه با شرایط آمریکا بسیار متفاوت است، چین و روسیه درصدد رفع مشکلات و ارتباط متناسب و دوجانبه هستند، اما آمریکا تنها به دنبال اهداف خود است و همچنان دشمنی خود را با جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌دهد.

حجت الاسلام جهانشیری در ادامه اذعان داشت: یکی از نکاتی که اخیر ریئس جمهور به آن ورود کردند و دستور اکید دادن  رسیدگی به وضعیت بانک‌ها است، توصیه ما این است که بانک ها نسبت به پاسخگویی به ارباب رجوع نهایت تلاش خود را داشته باشند، تا وامی را که این عزیزان می خواهند به راحتی به آن برسند، اگر نمی‌توانند این بانک باید وضعیتشان مشخص شود ما باید در خدمت مردم باشیم چرا که مردم ولی نعمت ما هستند.

وی همچنین در رابطه با مسائل پیش آمده و تلاش های کشور عربستان در عراقريال تصریح کرد: یکی از مسائلی که امروز مطرح هست تلاش عربستان سعودی  برای تبدیل کردن عراق به شرایط لبنان است، اینکه انتخابات عراق را به مشکل روبرو کنند و به منافع خود برسند، باید مسئولان عراقی سبت به این مسائل دقت و توجه کافی را داشته باشند.

انتهای پیام/