به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا  عصمتی در آئین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انقلاب اسلامی نعمت های فراوانی همچون عزت، اقتدار، عظمت و معنویت را به ما عنایت کرده و اکنون باید بررسی کنیم که ما برای انقلاب چه کرده ایم.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت های مهم دولت سیزدهم عزم راسخ بر تعامل با شرق و همسایگان ایران اسلامی است و این در حالی است که نگاه دولت قبل به حاکمیت غربی بود و همه مشکلات را به برجام و مذاکره پیوند زده بودند و دشمن هم از این نگاه استفاده می کرد که هر چه تحریم ها را بیشتر و مردم را تحت فشار قرار دهد یقینا ایران تسلیم خواهد شد.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان کرد: دولت سیزدهم در سیاست خارجی خود خنثی سازی تحریم ها را بعنوان اولویت نخست  انتخاب کرده و این بدان معناست که همه دنیا را منحصر به غرب ندانسته و بلکه با کشورهای شرقی و همسایگان ایران که نقش مهمی در خنثی سازی تحریم ها دارند ارتباط گرفته است.

وی افزود: سفر وزیر خارجه به چین برای نقشه راه ۲۵ ساله و تحکیم روابط خارجی بین دو کشور و همچنین سفر ریاست جمهوری به روسیه برای تقویت ارتباط با شرق یک قدم بسیار مهم در راه خنثی سازی تحریم هاست.

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: وقتی این حرکت دولت سیزدهم نتیجه بخش شد، دشمن در گام نخست با عوامل داخلی خود بمباران تبلیغات را شروع کردند که این حرکت ها و سفرها را زیر سوال ببرند و در بین مردم بی اثر جلوه بدهند ولی امام راحل به ما آموخت هر چیزی که دشمن بر علیه آن برای ما تبلیغ می کند بدانید که منافعش به خطر افتاده، لذا این حرکت ارزشمند دولتمردان در خنثی سازی تحریم ها را تقدیر می کنیم.

حجت الاسلام عصمتی یادآور شد: اینکه برخی تحریم ها را دشمن برداشته نه بخاطر ارتباط و مذاکره بوده، این بدان خاطر است که بعد از بررسی متوجه شدند که تحریم ها بی اثر و بی فایده شده است.

امام جمعه تربت حیدریه در تشریح این سخن امام راحل که فرمودند نگویید انقلاب برای ما چه کرده و ببینید ما برای انقلاب چه کرده ایم، گفت: دولت سیزدهم در گام نخست در واردات واکسن و واکسیناسیون عمومی کرونا و در ادامه خنثی سازی تحریم ها موفق بوده و این کاری است که تاکنون دولت برای مردم کرده و مسوولان میانی در استان و شهرستان هم لازم است در جهت رفع مشکلات مردم قدم بردارند تا با همدلی و همراهی کشور را از این برهه عبور دهیم.

وی افزود: کاری که مردم باید انجام بدهند و  دین خود را به انقلاب ادا کند این است که همچون گذشته در صحنه حضور داشته و ترفند های دشمن را بشناسند و گوش به فرمان امامت جامعه اسلامی باشند و عمل به موقع انجام دهند تا به آن اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی دست یابیم.

انتهای پیام/