به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایثار واحد خراسان رضوی، یکشنبه 26 دی ماه 1400 و به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س)، مسئولان خوافی با تنی چند از مادران و همسران شهدا هشت سال دفاع مقدس شهیدان « علی اصغر حسن نژاد» و «ابراهیم سالاری» دیدار و گفتگو کردند.
حجت الاسلام عباس برزگر نژاد امام جمعه خواف با بیان اینکه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران و بخصوص مادران و همسران  آنان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند خاطر نشان ساخت: شهدا همواره زنده هستند و یاد و خاطره آنها هدایتگر راه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
برزگرنژاد در ادامه افزود: تکریم و تجلیل از خانواده‌های والامقام شهدا و ایثارگران و بخصوص گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان وظیفه همه مسئولان دانست و برای رفع مشکلات این عزیزان نباید از هیچ تلاش و کوشش دریغ کنیم.
در این دیدارها مسلم سالاری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، یحیی براتی بخشدار بخش سلامی و تنی چند از معتمدین معین بنیاد نیز حضور داشتند و در پایان از این عزیزان با اعطای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.
شهیدان «علی اصغر حسن نژاد» و «ابراهیم سالاری» در بیستم شهریور 1338 و هشتم خرداد 1330 در شهر سلامی خواف چشم به جهان گشود و در بیست و هفتم بهمن 1365 و بیست و پنجم اسفند 1363 در شلمچه و جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمدند.
گفتنی است؛ شهرستان خواف از توابع استان خراسان رضوی در 270 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده 110شهید، 302 جانباز و 34 آزاده در بنیاد شهید وامور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سر بلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.
انتهای پیام/