به گزارش صبح توس؛ محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در یادواره ۱۳ شهید والامقام خیابان آیت الله طالقانی تربت حیدریه اظهار کرد: امروز خیلی ها در جامعه این موضوع را مطرح می کنند که شما با مذاکره و برجام در دولت قبل مخالف بودید و آن را نقد می کردید. اکنون چه اتفاقی افتاده که دولت جدید در حال مذاکره است.

وی با بیان اینکه برای پاسخ به این سووال می توان هم استدلال عقلی و هم تحلیلی ارایه کرد، افزود: خارج از این استدلال ها و تحلیل ها ما به سه دلیل عمده با برجام و مذاکره ای که در دولت قبل انجام شد مخالفیم و به آن نقد داریم و به همان سه دلیل هم با مذاکره کنونی نیز موافق هستیم.

زنگنه دلیل نخست در تیم مذاکره کننده قبلی را وجود افراد سست عنصر و جاسوس عنوان کرد و گفت: در تیم مذاکره کننده قبلی از شش نفر مذاکره کننده سه نفر جاسوس غربی ها بودند و آقای ظریف بعنوان وزیر امور خارجه که آدم خوبی هم بود متاسفانه به آنها اعتماد کرد، اما اکنون تیم مذاکره کننده جدید با روحیه قوی و جهادی و به دور از ترس از دشمن در حال مذاکره برای رفع تحریم هاست.

وی گفت: شخص آقای ظریف که در حال مذاکره با غربی ها بود در جایی عنوان می کند که اگر آمریکا بخواهد با یک دکمه کشور ایران را از بین می برد و این در حالی است که کسی که پای میز مذاکره با دشمن می نشیند باید روحیه قوی و با صلابت داشته باشد، لذا رهبر معظم انقلاب هم در جایی دیگر به نیروهای نظامی فرمودند این امکانات و تجهیزات و موشک های نقطه زن را به اقایان نشان دهید.

عضوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تعطیلی و اختلال و همچنین معطل نگه داشتن کشور به برجام را دلیل دیگر مخالفت با نوع مذاکره قبلی عنوان کرد و افزود: تمام کشور در هشت سال معطل مذاکره و برجام بود تا جایی که آقایان خشکسالی های اخیر و خشک شدن آب دریاچه ارومیه و مشکلات اقتصادی را همه به مذاکره و برجام گره زده بودند و عنوان می کردند با برجام همه این موانع برطرف می شود، اما نشد، اکنون در تیم جدید مذاکره کننده فعلی ریاست محترم جمهور سفرهای استانی را هر هفته می روند، کارگاههای و کارخانه های تولیدی راکد و نیمه فعال راه اندازی می شوند، واردات واکسن و واکسیناسیون در کشور در حد مطلوب در حال انجام است و مضاف بر آن برای رفع تحریم ها مذاکره هم می کنند.

زنگنه با بیان اینکه حذف ارز۴۲۰۰ تومانی قطعی است، گفت: عده ای موضوع اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور را بزرگنمایی می کنند و این در حالی است که خیلی از کالاهایی که اکنون مردم در بازار تهیه می کنند بدون این نوع ارز است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد دیگر ما این است که یارانه ای که اکنون به دامدار و مرغدار می دهیم آن را در زنجیره تولید قرار دهیم تا قیمت کالاهای اساسی بالا نرود.

وی در بخشی دیگر به دوبانده شدن محور تربت حیدریه و زاوه اشاره کرد و گفت: این محور ۲۸ کیلومتری ۵ پیمانکار داشته و ۱۰ کیلومتر آن اصلا پیمانکار نداشته و طی ۱۰ سال اخیر کار چندانی به پیش نرفته، لذا در مرحله نخست پنج پیمانکار را از پروژه حذف کردیم که خود این، کار سختی بود.

زنگنه گفت: برای این محور با شش بانک رایزنی کردیم و در انتها با بانک مسکن به توافق رسیدیم که برای آن ۲۳۰ میلیارد تومان بصورت یکجا پرداخت کند، لذا مناقصه آن به اتمام رسیده و طی روزهای آتی پاکت ها باز و برنده اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۳۰ شرکت بزرگ اعلام آمادگی کردند، گفت: با توجه به اینکه پول نقد است و دولت اقساط آن را پرداخت می کند شرکت های بزرگی از جمله خاتم الانبیا صلی الله هم شرکت کرده اند و بلافاصله از اول فروردین عملیات اجرایی آغاز و نزدیک به ۱۶ ماه بطول می انجامد.

زنگنه گفت: این پروژه استاندارد است و پل ها و ابنیه ها و ابراهها بصورت بنیادی و استاندارد زده می شود و برای روستاها هم آیلند گذاری می شود.

نماینده مردم تربت حیدریه اظهار کرد: این پروژه از تربت حیدریه تا دولت آباد است، اما از دولت آباد تا جعفرآباد اصلا کار مطالعاتی انجام نشده و وقتی بررسی کردیم که امامزاده سلطان حسین اینجاست اما جاده از جایی دیگر رفته، گفتند اصلا مطالعه ای نشده است.

وی با بیان اینکه برای جاده سرهنگ به گلبو ۱۰۰ میلیارد تومان از محل سازمان ایمیدرو تامین اعتبار شده، گفت: جاده دیگر تربت حیدریه، بایگ به ریوش است که موافقت وزارت راه و تاییدیه اخذ و مطالعات آن هم انجام شده و به سازمان برنامه و بودجه برای تعریف کد پروژه ارسال شده است.

انتهای پیام/