به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمود شرفی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: تعلل در انتخاب مدیران در برخی دستگاهها صلاح نیست چنانکه نیاز به تغیبیرات احساس می شود سریعتر رخ دهد که مردم طعم شیرین تفکر انقلابی  را بچشند.
 وی همچنین با اشاره به شبیخون فرهنگی دشمن و جنگ گسترده نرم دشمن اظهار داشت:  فرهیختگان، استادان دانشگاهها، طلاب، بسیجیان و جوانان حضور فعال و هدفمند در فضای مجازی داشته باشند.
حجت الاسلام شرفی گفت: هدف دشمن از جنگ نرم وسیع، کمرنگ کردن اعتقادات جوانان به اسلام و آرمانهای انقلاب اسلامی است لذا در این حوزه باید مقابله جدی داشته و تولید محتوای مناسب انجام شود.
 امام جمعه موقت سبزوار همچنین با اشاره به  ۲۶ دیماه سالروز فرار شاه خائن از کشور، افزود: این رویداد  طلیعه پیروزی انقلاب و سرلوحه مقاومت و دستیابی به استقلال و آزادی  و عبرتی برای دلبستگان به شیطان بزرگ بود.
وی ادامه داد: یکی از موهبت های الهی که  در سایه انقلاب اسلامی  محقق شد نعمت ولایت فقیه است و  رهبر انقلاب از الطاف خفیه  الهی هستند  که عزت اقتدار و پیشرفت کشور مرهون وجود پربرکت ایشان است.
 خطیب جمعه سبزوار با اشاره به فرارسیدن  سالروز وفات بانوی مکرم اسلام حضرت ام البنین(س) به عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا  گفت: مادران و همسران شهدا   سرباران گمنامی هستند که صبورانه راه عزیران خود را ادامه می دهند. 
حجت الاسلام شرفی گفت: مادران و همسران شهدا  ام البنین های عصر کنونی هستند که یاران شایسته ای برای امام انقلاب تربیت کرده اند.