به گزارش صبح توس؛ سردار علی فدوی در یادواره شهدای غرب مشهد که شب گذشته در مجتمع آیه‌ها برگزار شد اظهار داشت: تقدیم بیش از 200 هزار شهید از اول انقلاب اسلامی تاکنون، نشان از پایبندی ملت ایران به ادای تکلیف الهی خود تا پای جان دارد.

وی افزود: دشمنان فهمیدند این انقلاب متفاوت است و این جبهه انقلابی از خرداد 42 بر جبهه باطل تاخته است، لذا دشمنان حیات خود را در معرض خطر دیده از روز اول به جنگ با انقلاب اسلامی برخاستند. در رأس جبهه مخالف انقلاب اسلامی، آمریکا بود و بسیاری در جبهه کفر پشت‌سر آنها قرار داشتند، چنان‌که در پایان جنگ تحمیلی رسماً 87 کشور اعلام کردند که "ما در این جنگ از صدام پشتیبانی می‌کردیم".

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در موضوع سوریه همه گفتند "می‌خواستیم رژیم سوریه نباشد اما نتوانستیم، چون ایران نخواست."، این قدرت ایران از جبهه حق و انقلاب اسلامی به وجود آمده است؛ بدون شک این قدرت ناشی از ابزارهای نظامی و جنگ‌افزارهای ما نیست و قطعاً توان نظامی، تکنولوژیکی و مادی جبهه باطل از ما بیشتر است، اما چرا در هر جنگ بین ما و جبهه باطل، پیروزی نصیب ما می‌شود؟

سردار فدوی گفت: پیروزی جبهه حق به‌خاطر وعده الهی است که در آن هیچ تخلفی نیست و ما فقط باید مراقب باشیم به تکالیفی که خداوند برای ما در این وعده مشخص کرده است، عمل کنیم اما اگر آن تکالیف را که خدا گفته است انجام ندهیم نتیجه آن‌گونه که خدا وعده داده است، رقم نخواهد خورد.

وی با یادآوری شکست مسلمانان صدر اسلام در جنگ‌های احد و... گفت: مسلمانان به این دلیل شکست خوردند که دستور خدا را اجرا نکردند و حتی پیامبر خدا(ص) را در نبرد رها و فرار کردند، اما این مردم و دلدادگان اسلام در این 43 سال تکالیف الهی را به‌میزان قابل‌قبولی در قبال این نظام اسلامی انجام داده و پیروز میدان‌ها شده‌اند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه اظهار داشت: باید از این قاعده مراقبت کرد و قدر آن را دانست، این ادای تکلیف موکول به دوره انقلاب و جنگ تحمیلی نیست، اکنون نیز این ادای تکلیف وجود دارد و عزیمت پیکر شهدا از سوریه به کشورمان نشان می‌دهد هنوز هم خانواده‌ها و جوانان پای کار هستند

فدوی اظهار داشت: دلدادگان انقلاب اسلامی در یمن تقریباً نیازی به کسی ندارند، برحسب ظاهر 2 کشور ارتجاعی عربستان و امارات در این نبرد حضور دارند، اما اطلاع کامل داریم که آمریکا، اسرائیل، برخی از کشورهای اروپایی، کشورهای مرتجع عرب و حتی برخی کشورهای آفریقایی در نبرد علیه یمن حضور دارند اما نتوانسته‌‌اند بر دلدادگان انقلاب اسلامی در یمن غلبه کنند.

وی خاطرنشان کرد: نگرانی دشمنان این است که در جبهه کنونی مأرب یمن، شکست بزرگی بخورند، لذا دست به دامان همه شده‌اند و از طرف دیگر از روی استیصال به بمباران زنان و کودکان روی آورده‌اند. ما ام‌القرای جبهه انقلاب اسلامی برای یمن هستیم و باید به مبانی انقلاب اسلامی پایبند باشیم و اصرار ورزیم و حتی در این راه جان بدهیم.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در روزهایی که خبیثان عالم برای حرم اهل‌بیت(ع) مشکلاتی به وجود آورده بودند، یکی از دغدغه‌های مسئولان سپاه این بود که خیل عظیم سپاهیان و بسیجیان می‌گفتند "چرا ما را برای دفاع از حرم نمی‌فرستید؟"، اینها جوانانی نبودند که پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و جنگ تحمیلی را دیده باشند، اما وقتی قرار شد به‌مثابه شهدا از آرمان‌های خود پاسداری کنند، انگار همه این‌ها را دیده بودند و گویا انتقال نسلی در جوانان ما انجام شده بود و این جوانان مانند روزهای اول انقلاب و جنگ، هزاران کیلومتر دور از خانه خود با دشمنان جنگیدند و عظمت آفریدند.

انتهای پیام/2