به گزارش صبح توس؛ اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی اقامتگاه حسینیه حضرت علی اصغر (ع) واقع در اردوگاه تربیتی معتادان متجاهر حسن آباد از توابع شهرستان مشهد اظهارداشت: حوزه معتادان متجاهر از بهره مندی کمک‌های خیرین مغفول مانده چرا که بسترهای آن آماده نبوده است، در تبریز به ندرت معتادان متجاهر و متکدی به چشم می‌خورد و این اتفاق به همت خیرین و مردم آن شهر رخ داد که با ساخت اقامتگاه و اشتغال زمینه جمع آوری آن‌ها را فراهم کرده اند.

وی با بیان این مطلب که اگر یک فرد معتاد را بتوان نجات داد قادر به نجات چندین خانواده گرفتار در این بخش خواهیم بود افزود:ساخت یک اقامتگاه از سوی خیرین برای معتادان متجاهر که از بی سرپناهی نجات یابند سبب می‌شود دیگران نیز ترغیب به مشارکت در این اقدام خیرخواهانه شوند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند معضلات اجتماعی از جمله معتادان متجاهر را سامان دهد و حضور مردم به ویژه خیرین برای سامان بخشیدن به این موضوع لازم و ضروری است.

مومنی با اشاره به اجرای طرح "تریلی تئاتر" کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در محل اردوگاه حسن آباد گفت: این اقدام، کاری ارزشمند و پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی است و به طور قطع اگر آموزش‌ها از سنین کودکی به افراد داده شود و اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از اعتیاد انجام گیرد دیگر نیازی به هزینه کردن برای ساخت اقامتگاه یا مراکز نگهداری معتادان متجاهر نخواهد بود.

محمدحسین صالحی،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی نیز درباره پروژه خیرساز اقامتگاه حسینیه حضرت علی اصغر (ع) گفت: هزینه اجرای این پروژه توسط نیکوکار ارجمند محسن کریمی طبسی که سفیر صلح جهانی نیز هست و پروژه های خیرساز زیادی را در خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، قم، گلستان، قزوین و برخی استانهای دیگر در راستای کمک به آسیب دیدگان اجتماعی اجرا کرده تامین شده است.

صالحی افزود: برآورد هزینه ساخت اقامتگاه حسینیه حضرت علی اصغر (ع) اردوگاه حسن آباد 50 میلیارد ریال است که توسط ایشان تامین می شود و ظرفیت پذیرش 300 تا 500 معتاد متجاهر را خواهد داشت.

یعقوبعلی نظری،استاندار خراسان رضوی نیز اظهارداشت: ساخت اقامتگاهی برای نگهداری از معتادان متجاهر اقدامی در جهت نجات انسان‌ها و برگرداندن آنان به زندگی درست در مسیر تعالی است به ویژه خیرین که از باب وظیفه اجتماعی و نگاه انسانی و اعتقادی خود وارد این مهم شده‌اند.

نظری افزود: هر زمان که مردم وارد موضوعی شدند و اقدامات، جنبه مردمی پیدا کرده است خیر و برکت زیادی به همراه داشته و ضمانت اجرای آن نیز بیشتر بوده است.

انتهای پیام/