حسین امامی راد، نماینده مردم طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، ضمن گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار دلها، بیان کرد: شهید سلیمانی حقیقتی است بر گونه اساطیر، او هم مرد میدان بود و هم مرد محراب، با شهادت او‌ نه تنها مردم کشور ما بلکه در تمام کشورها مردم آزدای خواه و عاشقان ولایت موجی به راه انداختند که دشمنان را بیمناک کرد.

وی با بیان اینکه اگر چه سردار سلیمانی بین ما نیست ولی به فرموده رهبر معظم انقلاب: مکتب سلیمانی هنوز پابرجاست، تصریح کرد: ترس و واهمه دشمنان از مکتب شهید سلیمانی است، زمانی که سردار سلیمانی بود از خود سردار می ترسیدند و اکنون که او نیست حتی انتشار نام و تصاویر سردار در فضای مجازی برای آنها وحشت افزا است.

نماینده مردم طرقبه شاندیز، چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حذف نام و تصاویر شهید سلیمانی توسط پلتفرم های خارجی در فضای مجازی، اظهار کرد: آنها از مکتب و نام شهید سلیمانی و ادامه مسیر سردار سلیمانی که قطعا ما باید محکم و باقوت این مسیر را ادامه دهیم ترس و واهمه دارند.

وی افزود: ما باید در موضوع پیام رسان ها و پلتفرم های خارجی به حدی برسیم که بتوانیم با آنها مقابله کنیم، همین قانونی که مجلس تصویب کرده با نام طرح صیانت از کاربران فضای مجازی، این موضوع یکی از راه های مقابله با آنها است البته این طرح صیانت یک سری نارسائی هایی دارد که باید برطرف و این طرح تقویت شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با فساد در مجلس شورای اسلامی، افزود: نارسائی های این طرح با استفاده از نظرات فنی و کارشناسانه صاحب نظران عرصه فضای مجازی از حوزه و دانشگاه و افرادی که در این زمینه صاحب نظر هستند برطرف می شود، در مجلس قرار شد یک کمیسیون ویژه و مشترک برای این موضوع تشکیل شود و از افرادی که در حوزه های مختلف صاحب نظر هستند اعم از موافقان و مخالفان در این کمیسیون شرکت کنند و آسیب شناسی و بررسی های لازم را انجام دهند تا مشکلات طرح برطرف شود.

وی با بیان اینکه اگر مشکلات طرح صیانت از کاربران فضای مجازی برطرف شود و به حدی برسیم که بتوانیم توان مقابله با پلتفرم های خارجی را داشته باشیم، اظهار کرد: وقتی توان مقابله با آنها را داشته باشیم می توانیم این پیام رسان ها و پلتفرم های خارجی را حذف و یاحداقل محدود کنیم.

امامی راد تاکید کرد: ما باید به نقطه ای برسیم که بتوانیم جایگزین خوبی برای پیام رسان ها و پلتفرم های خارجی داشته باشیم تا مردم با خاطری آسوده بتوانند در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و پژوهشی کار کنند و دغدغه ای نداشته باشند، اگر این ظرفییت ایجاد شود و به نقطه قوت برسیم قطعا این پلتفرم های و پیام رسان های خارجی را می توانیم یا حذف و یا حداقل محدود کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از کشورها اجازه می دهند که این پلتفرم ها در آنجا فعالیت داشته باشند اما با کنترل و نظارت، اظهار داشت: این کنترل و نظارت نیازمند اعتبار و هزینه است ولی دست ما به خاطر شرایط تحریم خیلی در موضوع هزینه و اعتبار باز نیست.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نباید به این موضوع حذف نام و تصاویر شهید سلیمانی در فضای مجازی توسط پلتفرم های خارجی بی تفاوت باشد، تاکیدکرد: وزارت ارتباطات کار مهمی می تواند در این زمینه انجام دهد و با اینستاگرام وارد مذاکره شود و تذاکرات جدی به آنها بدهد و حتی به نوعی آنها را تهدید و اجبار کند و شرایط حضور و فعالیت در کشور ما را به آنها گوشزد کند تا آنها وادار به رعایت حداقل هایی شوند.

وی در ادامه بیان داشت: پیشنهاد می کنم معاونت حقوقی ریاست جمهوری و دولت از طریق ظرفیت های حقوقی بین المللی استفاده کنند و آنها را محدود و اجبار کنند که برای فعالیت در فضای کشور ما باید مواردی را رعایت کنند و نظارتی باید باشد.

نماینده مردم طرقبه شاندیز، چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: آمریکا و اروپایی که ادعای حقوق بشر دارند این رفتارهای آنها کاملا متناقض و نقض صریح حقوق بشر و آزادی بیان است، حتی اسم و تصاویر سردار سلیمانی را حذف می کنند، اینستاگرام بنده هم ۲ بار حذف شده به خاطر این موضوع، اینها نشان دهنده اینست که آنها حتی از نام و تصویر سردار سلیمانی و ادامه مکتب شهید سلیمانی وحشت دارند.

انتهای پیام/4008