مولوی سید حسام الدین حسینی امام جمعه اهل سنت مژن آباد بخش سنگان خواف در گفت و گو با صبح توس؛ در رابطه با توهین به اهل بیت(ع) گفت: وجود اهل بیت علیه السلام طبق فرمایش قرآن جزوی از واجبات است که باید به آن عمل کنیم، چون در رابطه با اهل بیت علیه السلام خداوند در قرآن کریم اعلام کرده است که اهل بیت (ع) معصوم هستند و پیامبر گرامی اسلام(ص) هم گفتنه اند ما مزدی از شما نمی‌خواهیم به غیر از این که محبت به اهل بیت ع داشته باشید.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امروز تلاش دشمنان اسلام تفرقه افکنی بین مسلمان است، بیان داشت: امروز وقتی که ما نگاه می کنیم، برخی مطالب و موضوعات مطرح شده درواقع خوراک دشمن و گفته های دشمنان است.

مولوی حسینی در ادامه افزود: دشمن امروز توطئه می‌کند که به یک طریقی تفرقه بین جامعه اسلامی ایجاد کند، باید علمای اسلام هوشیار باشند و بصیرت خود را افزایش دهند و متوجه شوند که طعمه دشمن نشوند، به واسطه تلاش دشمن امروز اگر مراقب نباشیم جوانان ما در فضای مجازی از دست می‌روند و ما باید تلاش کنیم که مردم و مسلمانان را متحد کنیم نه اینکه باعث اختلاف شویم، احترام به اهل بیت(ع) از واجبات دین ماست باید به آن عمل کنیم.
 

امام جمعه اهل سنت مژن آباد بخش سنگان خواف یادآور شد: توهین کردن و اهانت به اهل بیت محکوم است باید واقعا متوجه و مواظب باشیم کوچکترین حرکتی از هیچ کانالی نباید شکل بگیرد چرا که حرکت به سمت دشمن است و این گفته ولایت است و ما آن را محکوم می‌کنیم.
 

توهین کنندگان به اهل بیت(ع) از دایره اسلام خارجند

مولوی رضا صدیقی امام جمعه اهل سنت برآباد خواف نیز در ادامه با محکوم کردن توهین به اهل بیت (ع) گفت: کسانی که به اهل بیت علیه السلام توهین می‌کنند از دایره اسلام خارج هستند و اهل بیت (ع) متعلق به همه مسلمانان و تنها متعلق به شیعه و سنی نیستند و همه مسلمانان آنها را دوست دارند و ما اهل سنت نیز اهل بیت پیامبر را از جان خود بیشتر دوست داریم.

توهین به اهل بیت(ع) گناه کبیره است

مولوی عبدلغفور مسلمان امام جمعه اهل سنت نشتیفان خواف نیز با اشاره به اهمیت اتحاد بین مسلمان اظهار داشت: اهل بیت از دیدگاه اهل سنت جزو ایمان است و هرکس توهین به اهل بیت(ع) کند به هر عنوان گناه کبیره انجام داده و ما آن را محکوم می‌کنیم.