به گزارش صبح توس؛ فرماندار تربت‌حیدریه صبح امروز در آئین آغاز این طرح از راهداران به عنوان فرشتگان جاده‌ها یاد کرد و گفت: بر این اساس بهترین لذت کاری مسوولان آن زمانی محقق می‌شود که پیشگیری را سرلوحه کار خود قرار دهند، لذا اگر حادثه‌ای اتفاق بیافتد و مسوولان ذیربط درگیر می‌شوند، ضمن آنکه زمینه آلام روحی مردم فراهم آمده، کار و تلاش ما نیز مضاعف خواهد شد.

حسین شرافتی راد گفت: تربت‌حیدریه در کریدور شمال و جنوب قرار دارد و 11 استان به صورت مستقیم و تمام استان‌های کشور به صورت غیرمستقیم با این استان سر و کار دارند و غالب ترددهای کشوری به سمت مشهد اعم از باری و تردد 10 میلیون زایر و مسافر در طول سال از مسیر تربت‌حیدریه انجام می‌شود.

فرماندار تربت‌حیدریه افزود: پیشگیری از حوادث احتمالی، روان‌سازی جاده‌ها، تامین امنیت و ارایه خدمات به مسافران و زایران از جمله وظایف ماست که تمام این اقدامات در فصل سرما باید به صورت ویژه دنبال شود تا دغدغه فکری به وجود نیاید.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تربت‌حیدریه نیز با بیان اینکه طرح امداد زمستانی از امروز آغاز و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت، گفت: طرح با کمک 45 نیروی عملیاتی در قالب 20 گشت و با کمک 30 دستگاه ماشین‌آلات راهداری، برف‌روب و شن‌پاش به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.

علی‌اصغر کرباسی افزود: بر این اساس سه اکیپ در سه نقطه حساس جاده‌ای شامل پایگاه اصلی ما راهدارخانه رباط سنگ که گردنه خماری را تحت پوشش دارند، راهدارخانه گردنه سبز و اکیپ سوم منطقه گرماب و گردنه‌های آن منطقه را تحت پوشش دارند. 

وی اظهار کرد: اورژانس، شرکت برق، هلال‌احمر، نیروی انتظامی و نظامی از دیگر دستگاه‌های همکار در طرح زمستانی امداد جاده‌ای هستند.

 سرهنگ حسین محمدی جانشین پلیس راه تربت‌حیدریه نیز گفت: در این طرح 600 واحد عملیاتی با کمک بالغ بر هزار و 200 نیروی پلیس راهوار به صورت شبانه روی شرکت دارند.

انتهای پیام/