به گزارش صبح توس؛  سید مجتبی موحدی فر، سرپرست دانشگاه آزاداسلامی نیشابور گفت: هفتمین رویداد کارآفرینی استارتاپی نیشابور با عنوان از ایده تا درآمد از فردا در نیشابور آغاز به کار خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این رویداد که ۱۵ لغایت ۱۸ آذرماه ۱۴۰۰ با انگیزه جذب ایده های نوآورانه و خلاقانه در زمینه های مرتبط با فعالیت های مرکز رشد از بین عموم دانش آموزان و دانشجویان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور تاکید کرد: این رویداد در چهار روز متوالی و فقط در نوبت بعد از ظهر ها و با رعایت کامل پروتکل ها و دستور العمل های بهداشتی انجام می پذیرد.

وی تصریح کرد: در روز اول با اعلام نتایج اولیه، گروه های مختلف منطبق با ایده های برگزیده ایجاد و به همراه آموزش، فرآیند تیم سازی شروع می شود. روز دوم و سوم فرآیندهای منتورینگ و دوره های آموزشی مورد نیاز ادامه می یابد و تیم ها فرصت تکمیل ایده های خود را می یابند. در روز چهارم فعالیت گروه ها تکمیل و خاتمه یافته و نتایج نهایی اعلام می گردد.

موحدی فر بیان داشت: از اهداف برگزاری ادواری این رویداد برقراری شرایط همکاری متقابل با سازمان ها و صنایع بومی و حتی اسقرار واحدهای تحقیق و توسعه آنان در مرکز رشد را می توان نام برد. سابقه فرهنگی و صنعتی شهرستان نیشابور با استقرار صنایع مادر از قبیل خودروسازی، نیروگاه و فولاد پتانسیل فوق العاده ای را برای برگزاری ادواری این رویداد فراهم می نماید.

وی اظهار داشت: نوآوری ایده و در حین حال سادگی و قابلیت رقابت و عرضه در بازار از محورهای اصلی این رویداد است که منتخبین طرح های واصل شده در طی مراحل مختلف، با کسب حداقل آموزش های مورد نیاز، آماده راه اندازی یک کسب و کار کوچک و پایدار با ارزش افزوده مناسب می شوند. از مزایای برگزاری ادواری این رویداد ضمن بهره مند شدن هسته ها و واحد های فناور، امکان بستر سازی مناسب برای توسعه فناوری های مرتبط در مرکز رشد به صورت مستقل می باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: در مراسم روز پایانی این رویداد جوایز ارزنده ای به همراه لوح یادبود به منتخبین اهدا می گردد. همچنین بعد از رویداد پذیرفته شدگان نهایی در قالب هسته فناور وارد دوره های پیش رشد شده و ضمن برخورداری از مشاوره اساتید و امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی و شرکت در دوره های آموزشی لازم، فرصت آزمایش و نمونه سازی را می یابند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور خاطر نشان کرد: همچنین هسته های فناور می توانند متناسب با شکوفایی و طی مراحل مختلف وارد دوره های رشد شوند و ضمن برخورداری از خدمات صنعتی، تجاری سازی و تامین مالی، امکان ادامه و تکمیل طرح تا کسب درآمد را می یابند. استقرار امکانات متعدد از قبیل آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز و مختلف در ضمن بهره مندی از اعضای هیات علمی مجرب و توانمند زمینه­ بسیار خوبی برای حمایت از هسته ها و واحدهای فناور و شکوفایی و بالندگی آنان فراهم می نماید.

انتهای پیام/4005