به گزارش صبح توس؛ در راستای گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا گرانقدر و همزمان با هفته معلولین در مراسمی تمثال مبارک شهدای نیروی انتظامی در شهرستان رشتخوار رونمایی شد.

محسن سلطانی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران رشتخوار در حاشیه این مراسم، گفت: نیروهای مقتدر انتظامی زمینه‌ساز امنیت و آرامش خاطر مردم می‌باشند و پاسداری از ارزش‌های اسلامی و انقلابی یک وظیفه همگانی می‌باشد.

وی در ادامه افزود: شهرستان رشتخوار 11 شهید نیروی انتظامی را تقدیم اسلام و میهن عزیز کرده است و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آنان کمتر از شهادت نیست.

وی در ادامه افزود: در سال جاری با همکاری دهیاری و بخشداری‌های بخش مرکزی و جنگل، 70 درصد تمثال‌های فرسوده در سطح شهرستان تعویض و این فرایند تا پایان سال ادامه دارد.

 مراسم رونمایی از تمثال مبارک شهدا با حضور فرماندار، فرماندهی نیروی انتظامی و نیروهای انتظامی، رئیس اداره بهزیستی و هیئت همراه برگزار شد.

شایان ذکر است، در حاشیه این مراسم به همت اداره بهزیستی و پلیس راهنمایی و رانندگی رشتخوار نیز همزمان با هفته معلولین نیز نوجوان 13 ساله معلول رشتخواری به آرزوی چند ساله خود در نقش پلیس رسید.

گفتنی است؛ شهرستان رشتخوار از توابع استان خراسان رضوی در 200 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده 83 شهید، 210 جانباز و 17 آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

انتهاي پيام/